- Advertisement -

TAG

infeksioni

Pse është kaq e rëndësishme vaksina kundër gripit këtë vit?

Vaksina kundër gripit këtë vit është shumë e rëndësishme, sepse ndihmon në dallimin e infeksionit Covid-19 nga infeksioni i gripit, thanë ekspertët e “Organizatës...

Koronavirusi/ Shqipëria ka në dispozicion 90 mijë teste, por një e treta janë përdorur

Shqipëria ka në dispozicion të testimit të popullatës për konfirmimin e koronavirusit rreth 90 mijë teste sipas raportimeve zyrtare që Ministria e Shëndetësie ka...

Silva Bino: Mjekët e QSUT kanë tangërllëk, prandaj nuk i vënë maskat (film)

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino thotë që infeksioni në qendrat shëndetësore dhe në QSUT ka ardhur si pasojë e pakujdesisë...

Prof. Bimbashi: Çfarë tregojnë studimet për koronavirusin tek gratë shtatzëna

Mjeku dhe profesori në fushën e gjinekologjisë Astrit Bimbashi i ftuar në emisionin ABC-ja e mëngjesit me gazetarin Enkel Demin zhvilloi një bisedë në...

Ekspertët: Presim për pikun e epidemisë, në fund të prillit nis rënia

Në Itali po presin për pikun e epidemisë së koronavirusit, fazën më të keqe të infeksionit. Virologu Fabrizio Pregliasco tha për Corriere della Sera se...

“Sa mundësi ka që ta kontrollojmë koronavirusin?” Brataj: Është një grip si gjithë të tjerët, janë marrë masa përkatëse (film)

I ftuar në studion e “ABC-ja e Mëngjesit”, Drejtori i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore, Skënder Brataj, ka folur për koronavirusin i cili tashmë...

Koronavirusi/ Italia bën zbulimin për ndalimin e këtij virusi

Koronavirusi ka vrarë mbi 300 njerëz dhe ka infektuar mbi 12000 të tjerë në Kinë. Ndërkaq rreth 100 raste të infeksionit janë konfirmuar në...

Latest news

Albin Kurti për garancinë e lirimit të krerëve të UÇK-së: S’më takon mua të marr kësi hesapesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë ku ka miratuar programin Qeverisë, ka folur për çështjen...

Misioni i SHBA në OSBE për 25 prillin: Mbetet problem blerja e votës, SPAK të hetojë krimet zgjedhore

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE ka bërë një deklaratë lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Ndërkohë që veçon...

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...
- Advertisement -