- Advertisement -

TAG

Ilir Zela

Dorëhiqet kreu i AKEP/ Ilir Zela: S’kam lejuar që interesat publike të nëpërkëmben

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i këtij institucioni. Në letrën drejtuar kreut të Kuvendit Gramoz...

Jep dorëheqjen kreu i AKEP, ja kush do ta zëvendësojë

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë dorëheqjen për arsye personale. Largimi Zelës nga dëtyra tashmë është bërë zyrtar, pasi...

Dorëhiqet kreu i AKEP, pritet të zëvendësohet nga gruaja e gjyqtarit

Ilir Zela, kreu i AKEP ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Mësohet se në vend të tij, pritet që të emërohet gruaja e gjyqtarit...

Po ERTV është rregjistruar në AKEP? Me çfarë kontrate punon intervistuesi i ERTV? (film)

Ka shumë gjasa që vetë ERTV të punoj në të zezë ose në lëmin e shpifjes. Nuk dihet nëse AKEP-i i Ilir Zelës e...

Arsyet “objektive” të PS-PD për braktisjen e Çështjes Çame

Debatet e Ruçit, Topit e të tjerëve në Kuvend dhe demagogjia e tyre si vazhdimësi e tradhëtisë së komunistëve. Prej më shumë se 25 vitesh,...

Largohet Ilir Zela, jep dorëheqje si kryeinspektor pranë Ramës

Ish-drejtues i rëndësishëm i Partisë Socialiste, drejtonte prej dy vitesh Inspektoriatin Qëndror pranë kryeministrit   Ilir Zela ka dhënë dorëheqje nga posti i kreut të...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -