Largohet Ilir Zela, jep dorëheqje si kryeinspektor pranë Ramës

Duhet të lëçisni

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Ish-drejtues i rëndësishëm i Partisë Socialiste, drejtonte prej dy vitesh Inspektoriatin Qëndror pranë kryeministrit  

ilir ZelaIlir Zela ka dhënë dorëheqje nga posti i kreut të Inspektorati Qëndror pranë Këshillit të Ministrave. Burime të 27.al konfirmojnë largimin  tij por nuk janë bërë ende publike arsyet e dorëhqejes nga ky post. Inpektoriati Qëndror pranë Këshillit të Ministrave ishte në varësi direkte të Kryeministrit, Edi Rama dhe u emërua në këtë post në mars të vitit 2014.

Ilir Zela ka mbajtur poste të rëndësishme në qeverisjen e parë të PS-së, dhe ka qënë pjesë e strukturave të larta drejtuese të kësaj partie. Ka mbajtur postin e ministrit të Transpotrteve në qeverinë Nano, ka qënë anëtar kryesie i PS-së dhe sekretar i marrëdhënieve me publikun. Zela ka qënë kryetari i parë i forumit rinor socialist FRESSH.  Ishte anëtarë i Asamblesë Kombëtare deri në prill të këtij viti, kur u bënë zgjedhjet e reja në PS, ku nuk u rizgjodh në forumet e kësaj partie. Ilir Zela është një prej ish-drejtuesve të rëndësishëm të PS-së që largohet nga angazhimet pranë kësaj partie.

Dy kandidatet per PS e Tiranes, Ilir Zela dhe Sajmir Tahiri, gjate nje konference shtypi, ku kane paraqitur platformat e tyre para anetar붥 socialiste te disa organizatave.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...