- Advertisement -

TAG

Ilir Kerni

Ilir Kerni emërohet drejtor i Baletit në Teatrin Kombëtar të Splitit. Ermonela Jaho: Kroatët u treguan largpamës

Duke shpërndarë një njoftim të vetë Ilir Kernit, sopranoja shqiptare me nam botëror, Ermonela Jaho ka bërë me dije se koreografi dhe balerini i...

Ilir Kerni: Në 2013 besova si fëmijë dhe ishte ndjenjë e bukur. Tani po shijoj ndjenjën e zhgënjimit total…

Ish- drejtori i TKOB, Ilir Kerni, ka thyer heshjen, pas një periudhe 6-mujore, pas dorëheqjes së tij: “Tani për tani vazhdoj të shijoj ndjenjën...

Ilir Kerni pas dorëheqjes: Mirënjohje për rrugëtimin tonë të përbashkët si artistë

Ish-drejtori i TKOB, Ilir Kerni ka shpërndarë një mesazh falënderimi pas dorëheqjes së tij nga detyra. Kerni shpreh në një postim në facebook, mirënjohje për...

Ilir Kerni shkoi, por sherrin e la

Nga Enkel Demi Tani që edhe qeveria ia dha lejen Ilir Kernit të shkojë, them se është çelur një debat që ka të bëjë me...

Qeveria pranon dorëheqjen e Ilir Kernit nga posti i drejtorit të TKOB

Qeveria, në mbledhjen e sotme të saj, ka pranuar kërkesën për dorëheqje të Ilir Kernit nga posti i drejtorit të TKOB. Ilir Kerni dha dorëhqejen...

Emonela Jaho falenderon Ilir Kernin për punën në krye të TKOB

Një falenderim për punën e palodhur në krye të TKOB dhe një urim që pasardhësi që do të marrë drejtimin e TKOB të vazhdojë...

Artistët e TKOB letër kryeministrit kundër dorëheqjes së Kernit. Reagon Ministria e Kulturës

Artistët e Teatrit të Operas dhe Baletit i janë drejtuar kryeministrit Edi Rama me një peticion ku i kërkojnë të mos pranojë dorëheqjen e...

Ilir Kerni jep dorëheqje si drejtor TKOB

Ilir Kërni ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtorit të Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Nuk ka ende një sqarim zyrtar për arsyet...

“Arrëthyesi”, një triumf në TKOB

Një mbrëmje tejet e veçantë ajo në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. “Arrëthyesi” i rikthyer në skenë me koreografi të Ilir Kernit ishte...

Latest news

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...
- Advertisement -