- Advertisement -

TAG

Ibrahim Rugova

Refleksion në ditën e Lirisë së Kosovës

Nga Mesila Doda Nëse Isa Mustafa do kishte një pikë brerje ndërgjegjie sot duhet t’ia kthente LDK-në Vjosa Osmanit dhe të tërhiqej nga politika. Vjosa sfidoi...

Momentumi i Albin Kurtit

Nga Ilir Babaramo “U çmend dhe Liburni”,- mendova për një çast ndërkohë që ndiqja seancën parlamentare, ku po votohej mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti....

Basha kujton Ibrahim Rugovën: Yll polar për të ardhmen e Kosovës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se projekti i...

Berisha: Mua dhe Rugovën donin të na ekzekutonin në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmjen e sotme se ka patur persona të cilët kanë dashur të ekzekutonin atë dhe Ibrahim Rugovën gjatë vizitës...

Ramush Haradinaj kujton ish-presidentin Rugova në ditëlindjen e tij

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, me rastin e shënimit të 76 vjetorit të...

Hoti bën homazhe në Prishtinë: 28 nëntori, ditë feste për çdo shqiptar

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, për nder të festës së 28 nëntorit, shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë, bëri homazhe te heroi kombëtar, Gjergj Kastrioti-...

Meta homazhe tek memoriali i Ibrahim Rugovës: Historia e re e Kosovës ka në themel veprën e ndritur të Presidentit

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka kryer homazhe në memorialin e liderit historik i Kosovës, Ibrahim Rugova. Pasi është përkulur në shenjë mirënjohje për...

Haradinaj homazhe te varri i Ibrahim Rugovës

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj sot në ora 10: 00, do të bëjë homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, raporton Express. Kështu...

Berisha: Edi Rama nuk kurseu Rugovën as të vdekur, lexoi fjalimin e Rexhep Qosiqit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në emisionin "Pressing" ka folur për raportet e tij me Presidentin Ibrahim Rugova. Berisha ka thënë se Edi Rama nuk...

Projekti Thaçi-Rama, ose “kokë lashë, kokë mora”

Nga Ilir Babaramo Një agresion i paparë propagandistik ka nisur në të dyja anët e Drinit. Hashim Thaçi dhe Edi Rama po përpiqen të bindin...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -