- Advertisement -

TAG

i nxehti afrikan

Vijon ”sundimin” i nxehti afrikan, si parashikohet moti për ditën e sotme

Si pasojë e ndikimit të masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika: vendi ynë edhe ditën e shtunë vijon me...

I nxehti afrikan, IGJEUM paralajmëron rrezik të lartë për zjarre në pyje në këto qarqe

Nisur nga temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin përgjatë ditëve të fundit, IGJEUM ka paralajmëruar rrezik të lartë sa i përket zjarreve në...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

A preket Shqipëria? Greqia pritet të goditet nga vala e të nxehtit afrikan, temperatura deri në 44° C

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të...

Temperaturat ekstreme, 10 këshillat e mjekëve që duhet të ndiqni

Mjekët e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës kanë dhënë disa këshilla për ditët me mot të nxehtë. Ata tregojnë se temperaturat e larta...

I nxehti rekord mbërthen Europën, shënohen në Francë viktimat e para

Temperaturat e larta dhe vala e të nxehtit afrikan që ka futur nën kthetra Europën po shkakton viktimat e para. Tre të moshuar kanë...

I nxehti afrikan pushton Shqipërinë dhe Europën, temperaturat arrijnë mbi 40 gradë

I nxehti afrikan pritet të prekë Shqipërinë dhe Europën në fundjavë dhe gjatë javës së ardhshme, pasi temperaturat do të arrijnë deri në 40...

Vala e të nxehtit prek të dielën Shqipërinë

Fusha termike nga e diela dhe në vijim duke përfshirë edhe javën e parë të muajit gusht, bën të ditur Meteoalb, do të ushqehet...

Pas shiut, rikthehen temperaturat e larta

Pas rënies së reshjeve të para të shiut, metorologët njoftojn se temperaturat e larta do rikthehen sërish. Reshjet e shiut të cilat ranë mbrëmjen e kaluar...

Temperaturat priten të bien në fundjavë

Sinoptikanët njoftojnë se “Luciferi” pritet të largohet në fundjavë. “Edhe gjatë ditës së nesërme vendi ynë do të ndikohet nga masa të nxehta afrikane ku...

Latest news

Zbardhet përbërja e komisioneve të përhershme parlamentare, si ndahen deputetët e mazhorancës dhe opozitës

Parlamenti tashmë ka përfunduar edhe ndarjen e deputetëve nëpër komisione parlamentare, edhe pse ky veprim duhet të kishte përfunduar javën e kaluar. Komisionet e përhershme...

Shefi Ekzekutiv i Modernas: Pandemia mbyllet brenda një viti

Shefi Ekzekutiv i Modernas, Stéphane Bancel thotë se pandemia e koronavirusit mund të përfundojë brenda një viti pasi rritja e prodhimit të vaksinave siguron...

Shefi i UNMIK thirrje Kosovës e Serbisë: Çështja e targave të zgjidhet përmes dialogut

Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka reaguar të enjten pas bllokadave të krijuara në pikat kufitare Jarinjë...

Në kërkim pas vendimit të Apelit të Posaçëm, Adriatik Llalla dyshohet se udhëtoi drejt vendeve të BE-së

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, ku Adriatik Llalla u shpall fajtor dhe u dënoi me 2 vite burg dhe 5 vite heqje të...

Vuçiç katër kushte për t’u kthyer në dialog, Kurti e ka një kusht për ta hequr masën e targave

Sipas mediave të Beogradit, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ia ka paraqitur katër kushte Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare për t’u kthyer në dialog. Ndërkohë...
- Advertisement -