- Advertisement -

TAG

Hektor Sejko

“Varret pa emër” me mijëra të zhdukur sot e kësaj dite

Dokumentari “Varret pa emër” sjell historinë e zhdukjes së mijëra shqiptarëve gjatë regjimit komunist nëpërmjet dëshmive të familjarëve dhe dokumenteve arkivore. Regjimi totalitar komunist në...

Java Çame/ Shpëtim Idrizi ndan medalje mirënjohje për dy figuarat e mëdhaja Hektor Sejkos dhe Ibrahim Hoxhës

Në kuadër të 77-të vjetorit të Genocidit Grek ndaj shqipëtarëve të Çamërisë, Shoqata Patriotike Çamëria dhe Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet organizuan ditën e...

Shoqata Patriotike e Çamërisë publikon videon: Hektor Sejko kurrë nuk rreshti së kërkuari drejtësi për Çamërinë (film)

Kryetari i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, Hektor Sejko ka ndërruar jetë ditën e sotme, pasi prej disa ditësh ishte i infektuar me Covid-19. Pas lajmit të...

COVID-19/ Ndërron jetë kryetari i Shoqatës “Çamëria”, Hektor Sejko

Shumë e pabesë kjo sëmundje... Sot, në orët e para të mëngjesit ka ndërruar jetë Hektor Sejko, kryetar i Shoqatës “Çamëria”. Jeta e tij...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Janari fillon me Javën Çame. Shoqata “Çamëria” mbush 30 vjeç

Muaji janar do të nisë me një sërë aktivitetesh të Javës Çame. Ky është një vit i rëndësishëm për Shoqatën Patriotike “Çamëria”, e cila...

Komiteti Antifashist Çam, dëshmi që shqiptarët luftuan pushtuesin (film)

Është promovuar “Komiteti Antifashist Çam” i Hektor Sejkos, i cili është një libër historik që tregon me fakte, dokumente se sa i madh ka...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -