- Advertisement -

TAG

hamallaj

Lëkundje tërmeti në Hamallaj të Durrësit, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë regjistruar paraditen e kësaj të shtune në Hamallaj të Durrësi. Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë edhe në Fushë Krujë. Sipas të dhënave nga...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.1 të shkallës Richter është ndjerë paraditen e sotme në Hamallaj të Durrësit. Nga të dhënat paraprake, tërmeti kishte një thellësi...

Tërmeti i fuqishëm rikthen frikën në Durrës, qytetarët dalin në rrugë (film)

Një lëkundje tërmeti është regjistruar pak momente më parë, e cila është ndjerë në Tiranë, Durrës dhe zonat përreth. Paraprakisht se tërmeti ka një magnitudë...

Tërmeti i fortë trondit sërish Shqipërinë

Një tërmet i fortë ka goditur sërish vendin tonë. Lëkundjet jo të vogla kanë shqetësuar përsëri banorët, të cilët kanë braktisur sërish banesat e kanë dalë jashtë. Epiqendra e tij ka qenë në...

Tërmeti në Adriatik, pamje pa koment nga Hamallaj (foto)

Masa rëre të zhvendosura, kjo është pamja që ofron bregdeti i Durrësit dhe jo vetëm. Nga lëkundjet e forta, ku shumë ndërtesa u shembën dhe...

Tre lëkundje të forta trondisin vendin, ku ishte epiqendra

Tre lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Shqipëri. Lëkundja e parë ishte me magnitudës 3.9 e shkallës Richter, e cila ishte...

Tërmetet në Tiranë e Durrës nuk janë ndalur edhe gjatë natës

Lëkundjet sizmike që nisën rreth orës 11:00 të ditës së djeshme nuk janë ndërprerë edhe gjatë natës. Tërmete nga 3 deri në 4 ballë janë...

Latest news

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...
- Advertisement -