- Advertisement -

TAG

hakerat

I riu nga Korça sfidon hakerat dhe merr medalje në Zvicër

Shumë vende kanë frikë nga sulmet kibernetike në infrastrukturën e tyre. Për këtij lloj problemi, në Zvicër u përballën disa ekipe studentësh nga 9...

Hakerat “Anonymous Albania” sulmojnë faqet zyrtare të AMA-s dhe AKEP: S’keni të drejtë të ndaloni lirinë e fjalës

Në një kohë kur pritet që Kuvendi të miratojë paketën "anti-shpifje" hakerat e njohur "Anonymous Albania" kanë sulmuar faqen zyrtare të AMA-s dhe AKEP....

Washington Post: Rusia ndërhyri në sistemet e kompanive amerikane

Hakerat që depërtuan në rrjetet e bizneseve të kompanive amerikane të energjisë dhe bërthamore javët e fundit, punonin për qeverinë ruse, sipas një artikulli...

Qeveria kërcenohet nga hacker-at “Anonymus” (video)

Hacker-at Anonymous kanë kërcënuar qeverinë shqiptare nëpërmjet një video-mesazhi të publikuar në kanalin e YouTube “Anonymous Operation”. Qeveria e vendit tonë akuzohet se ka neglizhuar thirrjet...

Latest news

Novela grafike shqiptare/ E bija e Hënës dhe e Diellit

Novelat grafike janë disa tregime nëpërmjet imazheve grafike të njohura edhe si Fumeti comics strip. Ato bazohen tek filma, shfaqje teatrale dhe performanca të ndryshme...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM paralajmëron banorët: Duke filluar nga sonte dhe pesë ditët në vijim priten…

Nisur nga parashikimet dhe të dhënat e motit sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) duke filluar që sonte dhe për 5-së...

Gruaja e 71-vjeçarit mund të hetohet nga prokuroria, ja çfarë akuze mund të ngrihet

Floresha Zhidru, bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, mund të hetohet për moskallëzim krimi nga prokuroria. Bëhet me dije se ajo ka gënjyer policinë, duke...
- Advertisement -