- Advertisement -

TAG

“Gurët e Vetmisë”

Enkel Demi: Jeta në karantinë, mbarova së shkruari një roman

“Liria është vlerë, jo ngujimi, aq më pak tutja. Unë vetë kam bindjen që ky farë “burgimi” edhe nëse fillimisht pati një çmim që...

Mëkati i EnKel Demit, libra në kohën e politikës

Nga Lorenc Vangjeli Ka të paktën tre vjet që nëpër Tiranë bën xhiro një frazë që nuk ka hiç të bëjë me një hyner që...

Tom Kuka: Shkruaja për një lexues të vdekur (film)

Çmimin Kombëtar për Romanin më të mirë për vitin 2018  e fitoi Tom Kuka, apo Enkel Demi, me veprën “Gurët e vetmisë”. Gjatë cermonisë së...

Ndahen Çmimet Kombëtare të Letërsisë/ Tom Kuka fiton çmimin e romanit më të mirë me “Gurët e Vetmisë”

Ditën e sotme u zhvillua ceremonia e ndarjes së Çmimeve Kombëtare të Letërsisë për vitin 2018 në ambientet e Hotel “Plaza”, salla “Queen Geraldine...

Përse shkruaj?*

Nga Enkel Demi Unë nuk marr pjesë nëpër konkurse. Prej tyre kam një farë droje. I kam thënë para do ditësh një shkrimtareje: “Nuk më...

Nëpër gurët e vetmisë të Tom Kukës

Nga Diana Çuli  “Pranvera sapo ka bërë këmbë në këtë mars të vitit të 13-të të këtij shekulli, që ende nuk ka lëshuar rrënjë. Është...

Orët e prera të Çamërisë

Nga Artan Gjyzel Hasani - shënime mbi romanin “Gurët e vetmisë” të Enkel Demit, shkruar nën pseudonimin Tom Kuka- Librat e mirë të bëjnë t’i lexosh si...

Enkel Demi: Do vazhdoj të shkruaj si Tom Kuka, dua që njerëzit të shkojnë te letërsia

“Maskimi” i gazetarit Enkel Demi si Tom Kuka  për autorësinë e librave të tij tashmë ka disa ditë që është zbuluar. I ftuar në...

Vëllai im Enkel Demi, lëri të gjitha, arratisu dhe vetëm shkruaj! (film)

"Vëllai im Enkel Demi, lëri të gjitha, arratisu dhe vetëm shkruaj! Ti nuk je burrë më i mirë se sa Gugeni... Do më vrasë...

Të shket pena si gjalpi në bukën e ngrohtë Kel Demi!

Nga Valbona Sulçe Të shket pena si gjalpi në bukën e ngrohtë Kel Demi, po ngrin si thikë kur gdhend karakteret. Çamëria të rrjedh në vena po...

Latest news

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...
- Advertisement -