- Advertisement -

TAG

Greqi

Athinë, arrestohet 25 vjeçari, trafikonte lëndë narkotike në Shqipëri-Greqi-Hollandë

Policia greke ka arrestuar një 25-vjeçar grek pasi akuzohet për trafikim lëndësh narkotike. 25 vjeçarit i janë sekuestruar në makinë 12 pako me 78 kg...

Greqi, 30 muaj burg me kusht dy shoferëve të MPJ-së

Një gjykatë në Greqi ka dënuar me 30 muaj burg me kusht dy shoferët e Ministrisë së Jashtme shqiptare, të cilët u kapën me...

Obama mbërrin në Greqi, blindohet Athina

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama ka mbërritur në Greqi, në vizitën e tij zyrtare dhe të fundit si President i...

Athinë, shqiptari ekzekutohet me breshëri plumbash brenda makinës

Mëngjesin e sotëm një 32 vjeçar shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri në Keratsini në Athinë. Mësohet se autorët kanë qëlluar viktimën ende të paidentifikuar...

Kaçe, dikur viktimë e grekëve, tani e shqiptarëve

Dikur grekët e morën inat për logon që ishte stampuar në një bluze, të cilën e kishte veshur vetëm për të shkrepur një foto....

Shqipëri – Greqi, kryqin problemeve!

Nga Arian Galdini Greqia ka nga dy kryqe për çdo pasaportë shqiptari të kthyer mbrapsht. Nuk ka vulë. Nuk ka më as grisje pasaporte. Marrëveshja...

Greqi/ Kapen 5 shqiptarë me 74 kg kanabis

Pesë shqiptarë, të cilët ishin emigrantë të parregullt janë arrestuar nga policia greke në rajonin e Follorinës mëngjesin e sotëm (6 nëntor). Policia greke sqaron se...

Greqi, kapet mjeti me 65 kg marijuanë në Janinë

Policia greke ka sekuestruar një sasi prej 65 kg drogë e llojit marijuanë. Drejtuesi i mjetit nuk i ndalon policies, gjendet më vonë e braktisur....

Policia greke sekuestron 1 ton hashash në një punishte/ Pranga 6 shtetasve shqiptar

  Policia ka gjetur dhe sekuestruar plot 1 ton hashash në një punishte në Afidnes të Greqisë. Janë vënë në pranga 6 shtetas shqiptar dhe...

Ilir Meta nisi Vangjel Dulen t’i përgatiste vizitën në Greqi

Nga Arben Llalla Vizita tre ditore e kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta i shoqëruar nga një grup me shumicë deputetësh me kombësi greke,...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -