- Advertisement -

TAG

goditje

Pse zgjedhjet parlamentare në Francë janë goditje e rëndë politike për Macron?

Presidenti Emmanuel Macron humbi shumicën absolute në zgjedhjet parlamentare të dielën. Këto zgjedhje kishin rëndësi për Macron, sepse bëhej fjalë për realizimin e programit...

Video/ Superaksion i Brojas, shqiptari i pafat në goditjen e fundit

Në kuadër të Kupës së Anglisë, është luajtur ndeshja Southempton-Koventi. Ndeshja ka shkuar në minuta shtesë, ndërsa rndeshja përfundoi me rezultatin 2-1. Broja është futur...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...

Incidenti me mbështetësit e Berishës, Bejko: Jam sharë, pështyrë dhe goditur!

Nxjerrja e Roland Bejkos nga oborri i selisë së PD-së gjatë protestës së 8 janarit, bëri xhiron e të gjithë mediave, pasi mbështetësit e...

3 mijë pastërmete nga nëntori/ Mbi 1 mijë goditje janë ndjerë nga njerëzit

Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit të shkuar, përjetuam pandeminë nga Covid 19. Tani duket sikur aktiviteti sizmik ka rifilluar duke shkaktuar...

EMSC: Shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri po vjen duke u ulur

Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare konstaton se shkalla e pasgoditjeve të tërmeteve në Shqipëri, pas atij 6.4 të shkallës Rihter që goditi vendin mëngjesin e së...

Përsëri tërmete në Korçë. Rregjistrohen katër goditje të reja

Sërish është tronditur krahina e Korçës. Përsëri sizmiologët kanë mbajtur shënim katër tërmete të tjera qysh nga mesnata. Më i forti prej tyre ka qenë...

Tiranë/ Godasin me shufër hekuri në kokë policin, arrestohen 3 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona pasi akuzohen se kanë goditur me shufër hekuri në kokë një punonjës policie. Në pranga kanë rënë shtetasit...

Rrëshen, 3 persona të maskuar plagosin rëndë 54 vjeçarin

3 persona të maskuar kanë sulmuar me sende të forta një 54 vjeçar nga Mirdita i cili për pasojë ka mbetur i plagsosur rëndë. Mësohet...

Memushaj, një penallti për t’u harruar

Lacio fiton 3-0 ndaj Peskarës, por kapiteni shqiptar gabon nga pika e bardhë, pikërisht kur rezultati ishte i mbërthyer në shifrat 0-0 Peskara e pati...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -