- Advertisement -

TAG

gjykata e hages

Brovina: Do të dëshmoj unë për krimet e serbeve, kjo kosovare që po dhunohet është ende gjallë!

Brovina do të dëshmojë për krimet serbe me një foto ku shihet një grua duke u dhunuar, ajo është ende gjallë Flora Brovina, posedon...

Gjykata e Hagës mbyll zyrtarisht misionin e saj, a e përmbushi misionin me Kosovën?

Gjykata penale ndërkombëtare për krimet e luftës në ish-Jugosllavi, e njohur si Tribunali i Hagës, e themeluar 24 vjet më parë, të enjten e...

PDIU: Ramush Haradinaj po mbahet peng

Në një deklaratë për shtyp PDIU shprehet e indinjuar në lidhje me shtyrjen e gjyqit ndaj ish-komandantit të UÇK-së dhe kryetarit të Aleancës për...

Arrestimi i Haradinajt, Vasili: Zgjidhja e vetme, lirimi i tij

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë paraditen e kësaj të shtune në një deklaratë për mediat, lidhur me rastin e Ramush Haradinajt, që...

A jemi 1?

Nga Mesila Doda Në fillim u mendua se ishte një gabim, më pas u ndjemë të hutuar dhe tash në fund një dëshpërim krejt i...

Latest news

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...
- Advertisement -