- Advertisement -

TAG

Gjurmë Shqiptare

Superskandal, kush ishte kryeagjenti grek në Shqipëri? (film)

Ai njihet si një antishqiptar i madh… Themeloi organizatën ekstremiste greke “Mavi”, por sot u bë me bust në Shqipëri. Mos humbisni videon e dokumentarit...

Dëshmi tronditëse: Si u masakruan shqiptarët e Çamërisë nga grekërit? (film)

Në emisionin “Gjurmë shqiptare” vijnë rrëfime tronditësve të shqiptarëve të mbijetuar në Çamëri. Ata flasin për krimet, përdhunimet, vrasjet e fëmijëve, varret masive. Shumë shtëpi janë...

“Gjurmë Shqiptare”: Lunxhëria pellazge (Film)

Shumë udhëtarë, historianë e studiues, e kanë quajtur një krahinë të banuar nga shqiptarë me prejardhje pellazge… Historia e një krahine, e traditës, kulturës dhe...

“Gjurmë Shqiptare”: Toka e Shqiponjave!

Shqipëria e parë përmes historianëve, studiuesve e udhëtarëve më të famshëm nga lashtësia e deri më sot. Një udhëtim i jashtëzakonshëm që zbulon pellazgët, ilirët,...

Përrallë me mbret me një klloun brenda (film)

Froni shqiptar ka qenë i lakmuar shpesh, jo vetëm nga shqiptarët, por edhe nga të huajt, dyer të mëdha, familje fisnike, por edhe mashtrues...

“Gjurmë Shqiptare”: Ilirida, të vërtetat e jashtëzakonshme (film)

Nga Marin Mema Maqedonia e lashtë dhe ajo e sotme... Një udhëtim që zbulon të vërtetat, rrënjët, deformimet. Cila është lidhja mes Maqedonisë së lashtë dhe...

Dokumentari i Marin Memës për Prevezën, reagojnë grekët

“Ai vlerësohet si një person i rrezikshëm për sigurinë kombëtare që prej vitit 2012" Në ciklin “Gjurmë Shqiptare” këtë të shtunë, gazetari Marin Mema solli...

Gjurmë Shqiptare: Preveza në Greqi, ku ende flitet gjuha shqipe (film)

Nga Marin Mema Një dokumentar nga Preveza që sjell historinë e dikurshme të këtij qyteti, ashtu siç sjell edhe realitetin e sotëm, realitet që ruan...

Latest news

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...
- Advertisement -