- Advertisement -

TAG

gjobe

“Audi R8” gjobitet në mes të Tiranës

Policia e Tiranës ka gjobitur një makinë luksoze ditën e sotme. Në foton e siguruar nga 27.al shihet një polic teksa ka ndaluar një Audi...

“Do ketë gjobë e deri në ndjekje penale”, ndalohet për 2 muaj peshkimi në liqenin e Fierzës

Muajt prill e maj ndalojnë ushtrimin e veprimtarisë së peshkimit në ujërat e ëmbla. Në liqenin e Kukësit pavarësisht moratoriumit vijojnë të ketë individ të...

Sa na kushton “i madhërishmi” Tao? “Taulant Balla, Elbasani ty të do!”, FIFA gjobit Shqipërinë për dronin në “Elbasan Arena”

FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 37.500  franga për dronin e ngritur në “Elbasan Arena” gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Hungarisë në kuadër të Botërorit,...

Ndryshon ligji për parandalimin e pastrimit të parave, në ”lupë” edhe familjarët e politikanëve/ Gjoba deri në 650 milionë lekë

Ligji për parandalimin e pastrimit të parave ka pësuar ndryshime në disa nene që kaluan të mërkurën e kësaj jave në mbledhjen e qeverisë....

Shoferët “fluturojnë” në rrugën Tiranë – Elbasan, arrestohen në flagrancë 11 drejtues mjetesh, gjobiten mbi 2000 të tjerë

Edhe pas aksidenteve fatale që kanë ndodhur kohët e fundit dhe paralajmërimeve të policisë, sërish shoferët në Shqipëri vijojnë të mos respektojnë rregullat e...

Qytetarja-Bashës: Më kanë vënë 120 milionë lekë gjobë, më kanë bërë me zemër e tension

Kryedemokrati  Lulzim Basha bashkë me Ivi Kason këtë pasdite po takojnë qytetarë dhe biznese në Njësinë nr.3 në Tiranë, në kuadër të zgjedhjeve të...

Thyen masat anti-Covid, Policia e Shtetit gjobit mijëra qindra qytetarë gjatë 4 ditëve të fundit

Policia e Shtetit ka bërë me dije se gjatë 4 ditëve të fundit janë gjobitur 2584 qytetarë për mosrespektim të masave anti-Covid. Njoftimi i policisë: Policia...

Policia e Shtetit nuk fal qytetarët e pabindur: 809 gjoba në 24 orët e fundit (Disa biznese e pësojnë rëndë)

Policia e Shtetit ka gjobitur 809 shtetas në 24 orët e fundit, të cilët kishin shkelur rregullat për parandalimin e pandemisë. Nga këta, 709 shtetas...

Policia gjobit qindra qytetarë për mos-mbajtje maske, 10 biznese e pësojnë me 10 milionë lekë

Gjatë 48 orëve të fundit, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontrolle në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Si rezultat i...

Nuk mbajtën maskën, gjobiten 341 persona, 11 qytetar të ‘pabindur’ shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit ka bërë me dije se ditën e sotme janë vënë gjithsej 341 gjoba 3000 lekëshe, si pasojë e konstatimit të qytetarëve...

Latest news

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...

Zjarri në Astir/ Identifikohet autori, ja si hyri në garazh

Është identifikuar autori i zjarrit në Astir. Ngjarja ka ndodhur 1 javë më parë ku një person i maskuar me kapuç e me duar...
- Advertisement -