- Advertisement -

TAG

Giuseppe Conte

Jep dorëheqjen kryeministri i Italisë, krizë në koalicionin qeverisës

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka dhënë dorëheqjen. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane, të cilat theksojnë se largimi i tij hap një fazë...

Bie qeveria e Giuseppe Conte në Itali, Matteo Renzi tërheq 2 ministra

Bie qeveria e kryeministrit Giuseppe Conte në Itali, pasi drejtuesi i “Italia Viva” Matteo Renzi ka tërhequr 2 ministra të tij nga qeveria. Tashmë Italia...

Conte mesazh fëmijëve: Babagjyshi nuk do të mungojë, ai udhëton me maskë dhe leje udhëtimi

Kryeministri italian, Giuseppe Conte i ka siguruar vogëlushët që dhe pse kohë pandemie, babagjyshi nuk do të mungojë. Shefi i qeverisë italiane në përgjigje të...

Kryeministri i Italisë: Të fusim Ballkanin në BE, ose do i kthejë sytë nga Rusia, Kina dhe Turqia

“Integrimi i Shqipërisë dhe vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian është një proces që duhet të “ndiqet absolutisht“. Kështu u shpreh...

Italia do ta zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme deri në tetor

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka vendosur që të zgjasin gjendjen e jashtëzakonshme deri në muajin tetor. Ai pohoi se zgjatja e gjendjes së...

Italia hap kufijtë për turistët

Italia rihapi kufijtë e saj për turistët nga shumica e vendeve të tjera evropiane. Kufizimet e udhëtimit brenda vendit gjithashtu do të shfuqizohen, në mënyrë...

Conte mesazh italianëve: Nuk do të jetë një verë karantine, por pushimesh

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka dhënë një lajm shumë të mirë për qytetarët e vendit të tij, të cilët prej pothuajse 3 muajsh qëndrojnë...

Italia dekret të ri për masat kufizuese deri më 13 prill: Orar për shëtitjen e fëmijëve, mes makinave duhet të ketë hapësirë

Kryeministri italian, Giuseppe Conte ka nënshkruar një dekret të ri për masat kufizuese kundër përhapjes së koronavirusit që parashikojnë zgjatjen e tyre deri më...

Ish-ambasadori italian akuzon Ramën: Ndalo drogën, krijove 350 milionë Euro në gjyqet e Strasburgut

Ish-ambasadori italian në vendin tonë në vitet ’90-të, Paolo Foresti i ka shkruajtur një letër publike kryeministrit italian, Giuseppe Conte në lidhje me dërgimin...

Conte i përgjigjet letrës së infermieres që bëri xhiron e rrjetit

Kreu i qeverisë italiane, Giuseppe Conte i ka kthyer përgjigje letrës së infermieres, për të cilën pati reagime masive në rrjet, e cila ndër të...

Latest news

Hoti: Në mars pritet të arrijnë 33 mijë doza të vaksinës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinave...

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...
- Advertisement -