- Advertisement -

TAG

Gent Sejko

Goditja nga Covid-19, Sejko: Do të ketë rritje të kredive të këqija

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi në Kuvend se kriza e Covid-19 pritet të rrisë nivelin e kredive me probleme, që aktualisht...

VOA: FMN rrëzon nismat e mëdha të qeverisë shqiptare

Fondi Monetar Ndërkombëtar është kundër nismës së propozuar nga Qeveria shqiptare për të hequr, deri në vitin 2029, tatim-fitimin për të gjitha bizneset me...

Situata gjatë pandemisë, Guvernatori Gent Sejko: Janë humbur 17 mijë vende pune, ekonomia varet nga kohëzgjatja e kësaj situate

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko në një konferencë për media ka folur për situatën ekonomike në Shqipëri gjatë pandemisë. Ai tha se rreth...

Sejko: BSh ul normën e interesit nga 1% në 0,5%, të minimizojmë pasojat e pandemisë

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë ka vendosur që të përgjysmojë normën bazë të interesit për lekun nga 1 për qind në 0.5...

Guvernatori Sejko prezanton kartëmonedhat e reja, ja si do jenë (foto)

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar para pak minutash serinë e re të kartëmonedhave shqiptare. Sipas tij dizajni i ri i kartëmonedhave...

Grabitja në Rinas/ Sejko: Ndikim negativ në imazhin e vendit

Pas mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë, në të cilën prezantoi raportin e BSH për 2018, guvernatori Gent Sejko foli edhe lidhur me grabitjen e...

Sejko: BSH mban të pandryshuar normën bazë të interesit

Banka e Shqipërisë do të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit. Ky fakt u bë i ditur nga guvernatori i Bankës se Shqipërisë,...

Sejko: Në banka 4.3 mld euro, vijon ndërhyrja për të blerë valutë

Guvernatori Gent Sejko ka deklaruar se ndërhyrja e përkohshme Bankës së Shqipërisë për të blerë euro në tregun monetar do të vijojë deri sa...

Sejko: Inflacioni rritje të lehtë, ekonomia shqiptare do vijojë të rritet

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka deklaruar se sipas Institutit të Statistikave, inflacioni në vend ka pasur një rritje të lehtë. Në një...

BSH: Burimet e rritjes ekonomike janë forcuar

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko bëri publike vlerësimet më të fundit për gjendjen e ekonomisë në vend. Pas mbledhjes së Këshillit Mbikëqyrës, Sejko tha...

Latest news

Novela grafike shqiptare/ E bija e Hënës dhe e Diellit

Novelat grafike janë disa tregime nëpërmjet imazheve grafike të njohura edhe si Fumeti comics strip. Ato bazohen tek filma, shfaqje teatrale dhe performanca të ndryshme...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM paralajmëron banorët: Duke filluar nga sonte dhe pesë ditët në vijim priten…

Nisur nga parashikimet dhe të dhënat e motit sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) duke filluar që sonte dhe për 5-së...

Gruaja e 71-vjeçarit mund të hetohet nga prokuroria, ja çfarë akuze mund të ngrihet

Floresha Zhidru, bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, mund të hetohet për moskallëzim krimi nga prokuroria. Bëhet me dije se ajo ka gënjyer policinë, duke...
- Advertisement -