- Advertisement -

TAG

Gatim

Mëngjesi në tavë për 5 minuta

Keni provuar ndonjëherë një recetë të tillë për mëngjes? Përbërësit: 2 feta proshutë e tymosur 2 patate të ziera 5 vezë të mëdha ½ gotë qumësht ½ lugë çaji piper 8...

Bëjeni më të këndshme festën për ju dhe fëmijët tuaj me “biskotat e Halloween”

Bëjini vetë ëmbëlsirat e një feste kaq të dashur, sidomos për fëmijët. Përgatitini bashkë me to dhe lëreni fantazinë t’ju drejtojë për të përgatitur...

Renato Mekolli theu pjatat dhe flaku ushqimin, Zonja Tefta: Skandaloze!

Shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli gjatë një emisioni që nisi dje në Top Channel ka krijtar jo pak situata të tensionuara që...

Sondazhi i KE: Gratë shqiptare janë më nikoqiret e Europës, të parat për të gatuar dhe punë shtëpie

Gratë shqiptare janë me nikoqiret e Europës, pasi rezultojnë se shpenzojnë më shumë kohë se gjithë shtetet e tjera për të gatuar dhe për...

Pastiço ose “rrëmuja” e shtëpisë, kënaqësia e kuzhinës shqiptare

Pastiçoja është një nga gatimet më të pëlqyera të shqiptarëve. Ajo e gjen vendin në tryezat tona të paktën një herë në javë. E mira...

Trahanaja shqiptare nga tradita në ditët e sotme

Trahanaja është një pjesë e pandashme e traditës së Shqipërisë ndonëse origjina e saj është në vendet e Lindjes. Trahanaja konsumohet kryesisht për mëngjes ose...

Tavë Kosi, Elbasani

Përbërësit për Tavë kosi: 500 gr mish qingji kofsh ose shpatull 700 gr kos 100 gr gjalp 3 vez 1 filxhan kafe me oriz ...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -