Fjalë kyçe: Gatim

Bëfshi qejf / Nga 27-shi -

Mëngjesi në tavë për 5 minuta

Keni provuar ndonjëherë një recetë të tillë për mëngjes? Përbërësit: 2 feta proshutë e tymosur 2 patate të ziera 5 vezë të mëdha ½ gotë qumësht ½ lugë çaji piper…

Shtro peta / Nga Skenderi -

Tavë Kosi, Elbasani

Përbërësit për Tavë kosi: 500 gr mish qingji kofsh ose shpatull 700 gr kos 100 gr gjalp 3 vez 1 filxhan kafe me oriz krip dhe piper Fillimisht zieni mishin…