Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mëngjesi në tavë për 5 minuta

Nga 27-shi 0

Keni provuar ndonjëherë një recetë të tillë për mëngjes?

Përbërësit:

2 feta proshutë e tymosur
2 patate të ziera
5 vezë të mëdha
½ gotë qumësht
½ lugë çaji piper
8 lugë çaji kripë
2 filxhanë me djathë çedar të grirë imët
2 feta bukë të thekur

Përgatitja:

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius.

2.Në një tas rrihni vezët. Shtoni bukën e copëtuar,purenë e patateve, qumështin e ngrohtë dhe i përzieni mirë.

3.I shtoni pak kripë e piper.

4.Merrni një tavë dhe shtroni në të, masën që përgatitët.

5.Sipër i shtoni djathin çedar. E fusni në furrë për 25-30 minuta. Ju bëftë mirë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej