- Advertisement -

TAG

Fushë Krujë

Tërmeti i 26 nëntorit, Rama në Fushë-Krujë: Ka përfunduar 45% e punës

Procesi i rindërtimit vijon në zonat e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ndërsa kryeministri Edi Rama vizitoi sot kantierin në Fushë-Krujë, ku...

Zjarr në oborrin e një banese në Fushë-Krujë, rrezikon shtëpi të tjera

Një zjarr ka rënë në oborrin e një banese në lagjen 'Hasan' në Fushë-Krujë. Mësohet se të zotët e saj nuk jetojnë në Shqipëri...

Aksident i trefishtë në Fushë-Krujë, dy të lënduar

Një aksident i trefishtë ka ndodhur pak më parë në aksin Fushë Krujë- Kamzë duke shkaktuar dy të lënduar. Përplasja e tre makinave ka shkaktuar...

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është vënë gjatë mesnatës së shkuar pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi për fat...

Basha në Krujë/ Pronari i një fasonerie: Kam hequr 32 punëtor nga puna

Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë ditës së sotme është takuar me pronarët e fasonëve dhe punonjësit në Krujë e Fushë- Krujë ku dëgjoi...

Basha takon punonjësit e fasonerive në Fushë-Krujë: Shqiptarët po përballen me mungesën e ndihmës së qeverisë

Kryedemokrati Lulzim Basha, zhvilloi ditën e sotme një takim me punonjës së fasonerive në Fushë Krujë. Në një postim në facebook, bashkëngjitur fotove nga takimi,...

Fushë-Krujë, makina përplas për vdekje 73-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur paraditen e sotme në Fushë-Krujë. Policia bën me dije se rreth orës 09:55, një...

Konflikt mes të rinjsh në Fushë- Krujë, plagosen me thikë 2 të rinj

Një konflikt mes të rinjsh ka përfunduar në plagosjen e 2 personave në Fushë- Krujë. Raportohet se Serdar Tali, 30 vjeç dhe Ergert Gjoni, 28...

Rëndohet bilanci tragjik i aksidentit në Fushë Krujë. Shkon në 4 të vdekur, humb jetën edhe i plagosuri (film)

Ndërkohë që vendi është në shtetrrethim, për shkak të koronavirusit, një aksident me përmasa tragjike në njerëz është regjistruar mbrëmjen e sotme. Në kryqëzimin e...

Xhaxhai vrau nipin me armë zjarri, policia gjen pistoletën TT e fshehur (film)

Ngjarja e rëndë që ka ndodhur ditën e djeshme  në fshatin Halil të Fushë-Krujës, ku Shkëlqim Halili, 50 vjeç qëlloi për vdekje me pesë...

Latest news

Këshilli i Europës evidenton masakrën elektorale të 25 Prillit. Raporti karton i kuq për Qeverinë

Asambleja Parlamentare të Këshillit të Europës në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri ka theksuar se raporti i KiE evidenton elementët e masakrës elektorale të...

Java Çame/ Sibora Bitri ja merr “Tumankuqes” (film)

Emisioni i sotëm i “ABC së Mëngjesit”  ka përfunduar ndryshe ku nuk kanë munguar as këngët popullore çame, duke qënë se edhe jemi në...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...
- Advertisement -