- Advertisement -

TAG

Fushë Kruja

Operacion antidrogë në Durrës, sekuestrohen 8 kg kanabis, 2 të rinj në pranga

Policia e Durrësit ka sekuestruar rreth 8 kg kanabis dhe janë arrestuar dy persona. Raportohet se të arrestuarit janë shtetasit Romario Xhixha (Urumova) dhe Eduard...

Artan Hoxha nxjerr videon e radhës, si thahet kanabisi në stallë mes lopëve (foto + film)

Pasi tregoi me pamje procesin e kultivimit të kanabisit në veri të vendit, gazetari i Abc News, Artan Hoxha ka publikuar një tjetër video, ku...

Atentati ndaj prokurorit Ndoj, SPAK i dërgon hetimet jashtë vendit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, ndryshe SPAK ka çuar hetimet jashtë vendit për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja tek Ura...

Dhunoi dhe kanosi me thikë vëllain, arrestohet i riu nga Fushë-Kruja

Një 27-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet se kanosi me thikë vëllain. Policia bënë me dije se shtetasi me inicialet B M., banues në...

Arrestohet ish-shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, udhëtonte me makinë të blinduar dhe armë

Mondi Voga 44 vjeç nga Fushë Kruja është arrestuar pasi i është gjetur armë në automjetin e tij të blinduar. Ai po lëvizte në aksin...

Vrau për gjakmarrje, kapet pas 6 vitesh 53-vjeçari nga Fushë-Kruja

Policia e Durrësit ka arrestuar një 53-vjeçar i dënuar me 35 vite burg për vrasje. Bëhet fjalë për Skënder Bakun, 53 vjeç, banues në Luz...

Fushë Krujë, shpërndahen ndihma për banorët e prekur nga përmbytja

Fushë Kruja dhe fshatrat përreth ishin nga zonat më të prekura nga përmbytjet, që në ditën e parë të reshjeve të shumta. Dalja nga shtrati...

Kulla e Skënderbeut po rrënohet

Nga Ahmet Zani Kjo ndërtesë mjaft e hershme ndodhet në kodrën e fshatit Ishëm dhe i kalon të 550 vitet. Kulla dykatëshe objekt i luftrave...

Latest news

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...

Aksident rrugor në Tiranë, fëmija i mitur përfundon në spital pas përplasjes

Një fëmijë i mitur ka përfunduar në spital këtë të diel, pasi një makinë me drejtues shtetasin me inicialet J.S., e përplasi. Aksidenti ndodhi në...

Tragjedi në minierën e arit, rrëshqitja e dheut rezulton fatale për jetën e 15 punonjësve

Një rrëshqitje e dheut ka përfunduar në tragjedi në një minierë artizanale ari në Guine të Afrikës Perëndimore. Katastrofa ndodhi ditën e shtunë në...
- Advertisement -