- Advertisement -

TAG

Freedom House

Freedom House: Shqipëria ka rënie në nivelin e demokracisë (por shqiptarëve “kështu u pëlqen”)

Nga Keida Kostreci Organizata Freedom House arrin në përfundimin se udhwheqësit e zgjedhur në Evropën Qendrore dhe Lindore po minojnë vetë institucionet që i sollën...

Dhuna te Teatri dhe vrasja e Rashës, Freedom House: Nivelin e lirisë u thellua në Shqipëri

Organizata Freedom House arriti në përfundimin se në vitin 2020 aktorët autoritarë u bënë më të guximshëm, ndërsa demokracitë më të mëdha përballeshin me...

Mesila Doda: Një orë e më parë të shkojmë në zgjedhje (film)

Mesila Doda, Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së e ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" në Report Tv është shprehur se një orë e...

Përgënjeshtrohet Rama për raportin e Freedom House. Enkel Demi paska patur të drejtë

Drejtori i IDM Albania, njëkohësisht autor i raportit i Freedom House për Shqipërinë, Gjergji Vurmo ka bërë këtë sqarim pas publikimit të një raporti të...

“Freedom House”/ Enkel Demi i përgjigjet Ramës: Kryeministri i dëshpëruar mjafton të lexojë…

Gazetari Enkel Demi ka reaguar lidhur me reagimin e kryeministrit pas publikimit të raportit të "Freedom House",  ku Rama thekson se “nga raporti që...

Freedom House: Udhëheqësit në Evropën Qendrore, Ballkan dhe Euroazi, sulmojnë institucionet demokratike

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se...

Freedom House: Demokracia, 14 vjet në rënie

Organizata Freedom House thotë se demokracitë e konsoliduara janë në rënie, ndërsa bota për të 14-in vit radhaz përjetoi përkeqësim të të drejtave politike...

Freedom House: Përkeqësohet liria e medias në botë. Udhëheqësit antidemokratik kërcënojnë gazetarët kritik

Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demokraci sikurse edhe në...

Raporti i Freedom House: Shqipëria si Pakistani, pjesërisht e lirë

Raporti i fundit i “Freedom House” tregon një tkurrje të demokracisë globale. Edhe këtë radhë, organizata joqeveritare me seli në Uashington, Shqipërinë e rendit...

“Freedom House”: Media në Shqipëri, pjesërisht e lirë

Shqipëria dhe Kosova kanë media pjesërisht të lira. Ky është konkluzioni i raportit të “Freedom House”. Në Ballkan, si shtete ku mediat janë të...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -