- Advertisement -

TAG

Forcat e Armatosura

COVID-19 i mori jetën. Kreu i shtetit: Dhimbje e trishtim për Gjeneral Sallakun

Nga Ilir Meta Shumë dhimbje e trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të Gjeneral Brigade, Ndriçim Sallaku, profesionistit të përkushtuar të Forcave tona të...

Përkeqësimi i situatës në Shkodër, nis evakuimi urgjent i zonave të përmbytura

Reshjet e dendura kanë shkaktuar përmbytje në Shkodër, Forcat e Armatosura kanë ndërhyrë për të ndihmuar banorët dhe pushtetin lokal për përballimin e kësaj...

Këstet ia paguante babai/ Sandër Lleshaj mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaroi asnjë banesë

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor...

Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet në ndihmë të banorëve, tregojnë zonat e përmbytura në Shkodër

Forcat e Armatosura kanë dyfishuar kapacitetet në ndihmë të banorëve të prekur nga përmbytjet për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Me kërkesë të...

Xhaçka i dorëzon detyrën Peleshit: Forcat e Armatosura kanë një ardhme të ndritur përpara

Ministrja e re e Punëve të jashtme, Olta Xhaçka i ka dorëzuar sot detyrën, Niko Peleshit, i cili nga sot merr drejtimin e Ministrisë...

Moti i keq, Xhaçka: Mund të kemi të papritura, Forcat e Armatosura janë në gatishmëri

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka reaguar mbi situatën në vend për shkak të motit të keq u shpreh se intensiteti i lartë i...

Koronavirusi/ Izolim i plotë deri të hënën, policia dhe ushtria në terren

Policia njoftoi se ndalohet qarkullimi për të gjithë qytetarët dhe automjetet, prej orës 13:00 të datës 21.03.2020 deri në orën 05:00 të datës 23.03.2020. Sipas...

Xhaçka: Ja kur do ta përdorë ushtria forcën ndaj qytetarëve

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka inspektuar nga afër punën e Forcave të Armatosura, që kanë zbritur sot në terren për të parë nëse...

Duke nisur nga ora 13:00 ndalohet lëvizja, Policia e Shtetit: Kush lejohet të qarkullojë në rrugë

Policia e Shtetit sqaron se ndalohet qarkullimi për të gjithë qytetarët dhe automjetetet, prej orës 13:00 të ditës së deri në orën 05:00 të...

5 orë në greminë me brinjë e duar të thyera, nxirret efektivi i RENEA-s dhe transportohet me helikopter

Pas pesë orësh në greminë, është nxjerrë më në fund oficeri i RENEA-s, Bledar Beluli. Ky i fundit kishte rënë në një shpat të thepisur...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...
- Advertisement -