- Advertisement -

TAG

Flutura Açka

I vdiq djali në moshën 18-vjeçare, Flutura Açka i dedikon libër: Më mësoi si të vazhdoj edhe pa të

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka, humbi djalin e saj të vetëm në moshën 18-vjeçare pas një sëmundje të rëndë, më 6 maj të vitit...

Peticioni/ Fushata për B.U.K. (Bamirësi Urgjente Kombëtare)

Që kur ka lindur dielli mbi kombin tonë, jemi krenuar gjithmonë për vlerat e larta morale, që çdo shqiptar mbart thellë në veten e...

Shpërthen Flutura Açka: Kriminelët e lirë qeveria tmerron njerëzit. Rama citon Zotin, por vetë fshihet pas COVID-it (film)

Shkrimtarja Flutura Açka ka kritikuar ashpër vendimet e qeverisë mbi masat ndëshkuese për qytetarët si dhe masat e ndërrmara deri më tani. Ajo ka...

Sikur Arba të shihte si është katandisur shteti

Nga Flutura Açka Shqiptarët e thjeshtë kanë gjithë të drejtën të krenohen për bijën e tyre, Arba Kokalarin. Por entuziazmi i tepruar, nuk na shkon...

Nën gaz Tirana e pagaz

Nga Flutura Açka Ti shkel mbi ta me thundër, me sarkazmë, me hekurbeton, me oxazepine i verbon, me taftatë e grave të mira të vendit tim, që të dinë të...

“Fle apo nuk fle me thjeshtrën e Ramës?’’

Nga Flutura Açka Sa keq, e gjithë media, të gjitha faqet online, e bënë lajm dyshimin nëse Ministri i Deleguar i Jashtëm i Shqipërisë, zoti...

“Të ftuar në rrethin e dhjetë dantesk” të Flutura Açkës ose Nji Roman asht nji akt i naltë krijimit. 

Esse - nga Gjergj Jozef Kola  Mbijetesa e nji vepre arti në përgjithsi e sidomos ajo në gjininë ma të vështirë të krijimit në veçanti,...

A është kjo shtëpia e At Gjergj Fishtës?

Shkrimtarja Flutura Açka ditën e djeshme botoi foton e një ngrehine të lënë pas dore në Fishtë dhe shkroi: “Shtëpia e Fishtës sot, ne...

Shtëpia e Fishtës sot, ne do ta hamë me bukë turpin për dhunimin që po i bëjmë historisë

Nga Flutura Açka Kjo është shtëpia e Fishtës sot. Nuk di në ka ndonjë monument kulture më të rëndësishëm se ky. Nga vrapi për të...

Rikthehen vajzat e librave, provokojnë “letërsinë mashkullore”

“Letërsia dhe qyteti”, aktiviteti që arriti ta bënte Tiranën të fliste për letërsinë një vit më parë, do të rikthehet sërish këtë javë. Të enjten më...

Latest news

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?!

Nga Elona Caslli E bija e Ylli Hilës... E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?! Je grua dhe po ta kursej...
- Advertisement -