Fjalë kyçe: Flamurtari

Kalitje / Nga 27-shi -

Kampionati, fillon java e ferrit

Pikërisht që sot në mbrëmje fillojnë ndeshjet e javës 32 të kategorisë Superiore, me një kalendar që përcakton përplasje që mund të ndikojnë shumë për të gjithë sezonin e pjesmarrësve….

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari, një fitore mbijetese

Danilo Alvesh dhe Zhoao da Silva zhvlerësojnë golin e Cetkoviç, ndërkohë që skuadra e Ramadanit shkëputet katër pikë nga zona e ftohtë Flamurtari arrin një fitore shumë të rëndësishme (1-2), …

Kalitje / Nga 27-shi -

Vlora, në këmbë për Mikelin

Tifozët e Flamurtarit dhe Partizanit nderojnë tifozin që humbi jetën të mërkurën në stadium, ndërkohë që vazhdojnë hetimet për shkakun e vdekjes Flamurtari kthehet të luajë sërish në stadiumin e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari, çfarë shkatërrimi…

Më keq se kaq nuk mund të shkonte në kampin e Flamurtarit. Që në Vlorë është e vështirë të ndërtosh një skuadër kompetitive, ky tashmë është një opinion i përgjithshëm….

Kalitje / Nga 27-shi -

Vdes tifozi, policia shfaqje dhune

Në fund të ndeshjes Flamurtari – Kukësi, në stadiumin e Vlorës është rregjistruar edhe një ngjarje shumë e rëndë. Një tifoz është rrëzuar nga shkallët dhe ka gjetur vdekjen. Ende…

Kalitje / Nga 27-shi -

Vllaznia në pikë të hallit

Sezonet e fundit e kanë shoqëruar Vllazninë me probleme të mëdha, por duket se këtë rradhë konkurencën për të mbijetur në Superiore e ka vërtetë shumë të madhe. Pavendosmëria e…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari, braktisur edhe nga Allahu

Flamurtari është kthyer në një thes i shpuar, që mbushet dhe rimbushet me para dhe asnjëherë nuk peshon. Skuadra vlonjate është ndërtuar fillimisht me shpenzime të mëdha gjatë merkatos së…