Fjalë kyçe: Flamurtari

OpEd / Nga 27.al -

Skandalet, si mënyrë jetese

Nga Saimir Demi Nëse thua se futbolli shqiptar është objekt skandalesh në çdo dy-tre muaj, nuk ke thënë praktikisht asgjë. Sepse, nuk ke thënë asgjë të re, përveçse atë që…

OpEd / Nga 27.al -

Lufta për Vlorën

Saimir Demi “Ne do të bëjmë lojën tonë, nuk kemi se çfarë të humbasin”, citohet të ketë thënë përpara ndeshjes ndaj gjirokastritëve, kapiteni i Flamurtarit, Bruno Telushi. Dhe duke ndjekur…

Kalitje / Nga 27-shi -

Idrizi – Gjika, lufta për Vlorën

Flamurtari ndodhet tashmë në buzë të greminës, për hir të borxheve të vjetra dhe të reja, ndërkohë që FSHF nuk ka ndërmend ta tolerojë, madje sot ka mbërritur edhe kërcënimi…

Kalitje / Nga 27-shi -

Tirana pa fitore, Flamurtari pa lekë

Nesër do të jetë një ndeshje midis dy skuadrave me shumë histori në futbollin shqiptar, ajo ndërmjet Tiranës dhe Flamurtarit. Megjithatë, duket se edhe këtë sezon, të dyja këto ekipe…

OpEd / Nga 27-shi -

Vlora…

Nga Saimir Demi Ky sigurisht që ishte një kampionat i mirë, duke pasur parasysh që luhet në Shqipëri, ku përgjithësisht, në muaj të veçantë njerëzit bëhen aq qokaxhinj, sa edhe…

Kalitje / Nga 27-shi -

Flamurtari në shpresën e Zotit

Të shkosh në Vlorë dhe të gjesh njerëz kaq tolerantë, kjo mund të ndodhë vetëm në futboll. Edhe pas humbjes së rradhës me Kukësin në shtëpi, drejtuesit e Flamurtarit i…