Vllaznia në pikë të hallit

Duhet të lëçisni

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Sezonet e fundit e kanë shoqëruar Vllazninë me probleme të mëdha, por duket se këtë rradhë konkurencën për të mbijetur në Superiore e ka vërtetë shumë të madhe. Pavendosmëria e Këshillit Bashiak ishte vetëm një humbje kohe, duke bërë të largohen edhe ata pak telente që kishin mbetur, një pjesë e të cilëve po shënojnë në portën e tyre të dikurshme, duke e thelluar krizën e skuadrës shkodrane. Fusha ku luhet në mungesë të “Loro Boriçit” është tejet e amortizuar, ndërkohë që edhe tifozët janë lodhur duke pritur kthesën që nuk po vjen kurrë. Rivalët e kuqebluve nuk kanë ndërmend të bëjnë komplimente, aq më shumë që pas janarit Bylis është shumë në ndryshe cilësisht, ndërsa Flamurtari dukshëm më lart, pavarësisht ngërçit psikologjik që po kalon. Ndërsa trajneri Cungu është thjeshtë një specialist i përkushtuar, tek i cili janë varur edhe shpresat e mëdha të mbijetesës, por sigurisht që nuk është “Nadiri”, kështu që mundet vetëm tw ndryshojë diçka në këtë ekip me aq sa është e mundur. Për të plotësuar Vllazninë tashmë është e pamundur dhe tekniku po kërkon ndihmën e tifozëve për t’i qëndruar pranë, si dhe po u kujton të tijëve se çfarë do të thotë të shpëtosh një tjetër legjendë nga rënia në një kategori inferiore.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...