- Advertisement -

TAG

filmi

Të shkarkohet Ardi Veliu! Drejtori i policisë mashtroi. Përdori pamjet e një filmi për të justifikuar dhunën ndaj adoleshentit! (pamjet)

Është e turpshme se si një drejtor policie kthehet në drejtor i Policisë së Moralit. Për të justifikuar dhunën shtazarake ndaj një fëmije 15...

Më pak se një muaj nga ceremonia e “Golden Globe 2020”, publikohet lista e nominimeve

Sezoni i çmimeve Golden Globe është rikthyer, ndërkohë zbulohen kandidatët e këtij viti. Ka mbetur më pak se një muaj për ceremoninë e madhe të...

“Goodfellas” filmi më i bukur për mafiozët

Filmi më i mirë për gangsterët i realizuar ndonjëherë është “Goodfellas” i regjizorit italo-amerikan, Martin Scorsese. Ky film rëfen historinë e një djali që nga...

Gabriel Garko ‘pagëzohet’, me emrin shqiptar Bujar, për filmin “Lazarat Burning”

Aktori i famshëm Gabriel Garko vjen për herë të tretë në Tiranë. Mashkulli seksi italian ka ardhur në Shqipëri për të interpretuar rolin e...

David Beckham tashmë edhe aktor

David Beckham është një ndër meshkujt më të suksesshëm, si në botën e futbollit ashtu edhe në atë të modës. 41 vjeçari, i cili tashmë...

“Shok”… nuk fitoi Oscar-in

Ja të gjithë fituesit në ceremoninë e 88-të të ndarjes së çmimeve Oscar. Megjithëse është pritur shumë që filmi i parë kosovar të fitojë një...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -