- Advertisement -

TAG

Fier

Tronditet Fieri, vritet me armë zjarri 50-vjeçari

Një  ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne në Fier, ku një 50 vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur...

Kapen duke mbjellë bimë narkotike, arrestohen dy persona në Fier

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së shtetit pasi akuzohen se kultivonin bimë narkotike. Në pranga kanë rënë shtetasit A. V., 40 vjeç...

Arrestohen 6 persona në Fier, policia jep detajet

Policia e Fierit ka arrestuar 6 persona, të cilët akuzohen për vepra të ndryshme penale. Njëri prej tyre është arrestuar për kundërshtim të forcave të...

I vuri zjarrin pyllit në Seman, arrestohet 61-vjeçari

Policia e Fierit ka arrestuar një 61-vjeçar, pasi akuzohet për krime mjedisore. Siç njoftojnë blutë e Fierit, në pranga ka rënë S. M., 61...

Gjendet i vetëvarur 44-vjeçari grek në Fier

Një 44-vjeçar grek u gjet i vetëvarur në fshatin Libofshë të Fierit. Sipas policisë, sot rreth orës 13:00, në fshatin Libofshë, Fier, në oborrin e...

Merr flakë hambari në Fier, digjet një fugon i parkuar aty pranë, zjarri rrezikon disa banesa

Një hambar me bar është përfshirë nga flakët në fshatin Kallm i Madh të fierit. Si pasojë është djegur një fugon i parkuar aty pranë,...

Investimet në inceneratorë rriten, por përpunimi i mbetjeve nga këto impiante ra më 2019

Të paktën tre koncesione janë vënë për përpunimin e mbetjeve, në Elbasan Fier dhe Tiranë, por përpunimi i mbetjeve nga këto impiante ka shënuar...

Aksidentoi për vdekje 24-vjeçarin, arrestohet shoferi në Fier

Policia ka arrestuar një 28-vjeçar, i cili përplasi për vdekje mbrëmjen e djeshme një 24-vjeçar në fshatin Qenas. Policia njofton se bënë të mundur identifikimin...

“Formularë të plotësuar”, Luan Baçi publikon provat e përfshirjes së administratës në zgjedhje në Fier

Kreu i PD-së në Fier, Luan Baçi ka publikuar sot provat e përfshirjes së administratës në zgjedhje në Fier. Ai ka bërë publikë formularë...

U rrëzua aksidentalisht nga karroca, ndërron jetë 58- vjeçari në Fier

Një 85-vjeçar, ka humbur jetën pasi është rrëzuar aksidentalisht nga karroca. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Frakull e Vogël, në Fier. F.L., 58-vjeç ishte duke lëvizur...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -