- Advertisement -

TAG

Fatos Tushe

Tushe mbetet në burg, rrëzohet për të katërtën herë kërkesa për liri

Ish kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe i akuzuar nga SPAK për shpërdorim detyre do të vijojë të qëndrojë në burg. Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ...

“Nuk jam mirë nga gjendja shëndetësore”, gjykata rrëzon kërkesën për liri të Fatos Tushes

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën për liri të ish kreut të Bashkisë së Lushnjës Fatos Tushe. Ky i fundit me argumentin se nuk është...

Mbyllen hetimet për ish-gjyqtarët Fatos Lule dhe Bashkim Dedja

Janë mbyllur gjykimet për ish-gjyqtarin Fatos Lula dhe Bashkim Dedja. Të dy ish-gjyqtarët ishin në hetim për akuzën e fshehjes së pasurisë dhe mosdeklarim. /vijon…

Fatos Tushe flet nga “kafazi”: Më lironi se jam i sëmurë (film)

Ish-kryetari i bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe kërkon lirinë në Gjykatën e Apelit. Nga “kafazi” i qelqtë ai hoqi përgjegjësinë nga vetja për tenderin që...

U la në burg, Fatos Tushe apelon vendimin e GJKKO, kërkon masë më të butë sigurie

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe i akuzuar nga SPAK për shpërdorim detyre ka apeluar vendimin e Shkallës së parë Anti-Korrupsion, e cila e la...

Pas arrestimit të Fatos Tushes, Rama thërret në takim kryebashkiakët

Kryeministrti Edi Rama do të takohet sot me kryebashkiakët e vendit. Takimi do të zhvillohet në Kryeministri, në orën 12:00. Kjo mbledhje vjen pas shkarkimit...

Dosja e kryebashkiakut të Lushnjës, GJKKO tërhiqet për vendim, SPAK kërkoi 7 “arreste me burg”

Përfundon seanca për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj krye bashkiakut të Lushnjes,Fatos Tushe dhe 10 të arrestuarve të tjerë. Pas një seanca maratonë të...

Përgjimet “fundosin” Fatos Tushen, zbardhet biseda me biznesmenin: Do të të nis diçka, flasim në WhatsApp!

Gazetarja Klodiana Lala siguron dosjen e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) për ish-kryebashkiakun e Lushnjës, Fatos Tushe, dhe zyrtarët e tjerë...

Policia dhe FNSH “zbarkojnë” në Kadastrën e Lushnjës, arrestohet kryebashkiaku Fatos Tushe

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka finalizuar ditën e sotme një operacion masiv në Kadastrën e Lushnjes. Blutë kanë arrestuar kryetarin e Bashkisë së...

Edi Rama e lëshon rilindasin e Lushnjes: Flamuri i PS s’bëhet mbulesa e askujt

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimin e kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe, ditën e sotme me urdhër të SPAK. Përmes një statusi në...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -