- Advertisement -

TAG

Fatmira Hajdari

948 mijë dollarë pasuri të paligjshme që tentoi ta fshihte, del vendimi i plotë për Fatmira Hajdarin (dokument)

Në datën 18 qershor Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra ish-Gjyqtaren e Apelit Fatmira Hajdari, të venë e Azem Hajdarit,...

Përjashtimi i “Gruas së Azemit” dhe “Nënës së Rudinës”

Nga Mentor Kikia KPK vendosi ta largojë Fatmira Hajdarin nga sistemi gjyqësor. Vetë Fatmira tha se e priste këtë vendim. Po ashtu, shumë njerëz të...

VOA: Ja përse u shkarkua Fatmira Hajdari (Rudina mbeti në ambasadë, por nënës së saj iu revokua viza dy herë)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari. Vendimi i zgjeruar pritet të dalë...

Besa e Edi Ramës? Pasi e përdori, Rudina e gjen mamin jashtë sistemit

Askush nuk e vë në dyshim që gjithë “beteja” e Rudinës pati vetëm një qëllim; vetting-un e Fatmirës. Përpjekjet e mundimshme me 133 fjalë...

Gjyqtarja e Apelit Fatmira Hajdari shkarkohet nga detyra prej pasurisë së pajustifikuar

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra gjyqtarja e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari. Vendimi i zgjeruar pritet të...

Fatmira Hajdari/ Shembulli, kur Edi Ramës nuk i hyn më në punë. Vetting-u me pyetje shumë të vështira për të (film)

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, ka dalë këtë të hënë para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, shoqëruar nga dy avokatët e...

Të hënën para Vettingut/ Fatmira Hajdari 18-fishoi pasurinë, probleme në 5 deklarata ndër vite

Nga viti 2003, kur ka bërë deklaratën e parë të pasurisë dhe deri në 2017, kur është deklarata e fundit që është marrë në...

Fatmira Hajdari e kaloi vetting-un

Nga Ilir Babaramo E bija e liderit të Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ka gjetur momentin më të pabesë për të sulmuar Partinë Demokratike. Rudina Hajdari...

Gjyqi ndaj Mark Frrokut, dorëhiqen 3 gjyqtarët

Shtyhet seanca që do të shtyrtonte ankimin e ish-deputetit Mark Frroku në Gjykatën e Apelit. Tre gjyqatrët Shkëlqim Mustafa, Fatmira Hajdari dhe Andi Civici janë...

Latest news

DW: Fundi i rehatisë gjermane në krizën e koronavirusit

Sa herë e kemi shkruar këtë fjali në muajt e shkuar? Në raportime, opinione, intervista? Që Gjermania krahasimisht e ka kaluar mirë periudhën e...

Arrestimi i Haradinajt para emisionit, gazetari rrëfen telefonatën e fundit: Në Kosovë priten zgjedhje

Kryredaktori i T7 Arsim Lani po priste në studion nënkryetarin e veteranëve të Luftës Nasim Haradinaj i cili u arrestua në dyert e televizionit...

Akuzohet për marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritur, arrestohet 35 vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 35 vjeçar të shpallur në kërkim për veprën penale marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura. Sipas policisë shtetasi...

“Muzikantët 8 muaj pa punë”, revoltohet Elton Deda: Jemi drejt falimentimit, mbështetja është zero

Kantautori i njohur Elton Deda ka reaguar sërish pasi shprehur shqetësimin për veten dhe gjithë kolegët e tij në muzikë, duke theksuar se tashmë...

Efektet e pandemisë, 20 mijë të rinj dolën të papunë në tremujorin e dytë

Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në sektorin e shërbimeve,...
- Advertisement -