- Advertisement -

TAG

Fatmir Mediu

Basha: Vazhdojnë negociatat me aleatët, do ketë deklaratë nga grupi negociator

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se po vazhdojnë negociatat me aleatët dhe shumë shpejt do të ketë një deklaratë nga grupi negociator. Basha...

Takimi me Bashën dhe aleatët, Mediu zbulon çfarë u diskutua gjatë darkës në Ishëm

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zbuluar se çfarë u diskutua gjatë takimit të mbrëmjes së shkuar me kreun e PD-së Lulzim Basha...

Berisha dhe Mediu takim pune me këshilltarin e Donald Trump

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka publikuar një foto pune me Këshilltarin  e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ish-kryetarin...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Mediu: Brenda 6 muajsh mund të organizohen zgjedhjet

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me partitë aleate të opozitës. Në një prononcim për mediat kryetari i Partisë Republike, Fatmir...

Përfundon mbledhja e aleatëve me Bashën në seli, ja çfarë u diskutua

Sapo ka përfunduar takimi i Bashës me aleatët në selinë e Partisë Demokratike. Sipas informacioneve të para mësohet se në mbledhje se është diskutuar për...

Përfundon takimi i partive opozitare me ambasadorin e BE/ Mediu: Soreca pro dialogut

Sapo ka përfunduar takimi i ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca me krerët e disa prej partive opozitare. Takimi ka nisur në orën 16:00...

Prapë opozita nuk ngjiti

Megjithëse kjo qeveri është kthyer në një minierë skandalesh, të cilat e kalojnë fantazinë e çdo të çarturi, ajo jo vetëm nuk bie, por...

Mediu: Rama burgos qytetarët, opozita të çojë shoqërinë në këmbë

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se opozita duhet të organizoje protesta të vazhdueshme përballe kryeministrisë, pasi vendi është në udhëkryqin me të...

Pas protestës, Mediu e “djeg” me muzikë greke, të pranishëm Lu e Basha (Film)

Disa orë pas protestës kreu i opozitës Lulzim Basha ka darkuar përkrah Presidentit Meta dhe ambasadorit Donald Lu. I pranishëm në darkën e shtruar...

Jena dej…Ata flasin për ne, po ne nuk a’ t’u na e ndje! (Film)

Vetëm disa orë pas protestës së opozitës në bulevard, kryedemokrati Basha i është bashkuar një darke të shtruar nga Presidenti Meta. Në mbrëmje kanë qenë...

Latest news

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...
- Advertisement -