- Advertisement -

TAG

falsifikimi i dokumenteve

Ekonomisti falsifikues/ Arrestohet 36 vjeçari që shpërndante pije alkoolike me faturë tatimore të falsifikuar, procedohet pronari i kompanisë

Një ekonomist 36 vjeçar me inicialet M.D është arrestuar pasi është kapur duke shpërndarë pije alkoolike pa faturë tatimore nëpër lokalet e Elbasanit. Përveç...

Zuri poshtë 8 shpirtra, si u legalizua përmes falsifikimit vila e familjes Lala (film)

Familja Lala ishte më e prekura nga tragjedia e tërmetit të 26 nëntorit duke humbur gjithsej tetë persona nën rrënoja dhe një tjetër, për...

Megaskandali me falsifikimin e dokumenteve, reagon kompania Dunwell Haberman

Pas publikimit të skandalit të falsifikimit të dokumentave nga Dunwell Haberman (kompani mëmë e DH Albania), e cila ka fituar tenderin për lotin e...

Latest news

COVID-19 në Itali, mbi 77 mijë të infektuar, 352 vdekje

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 77.696 raste të reja me Covid nga 519.293 tamponë dhe 352 të vdekur. Këto janë të...

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...
- Advertisement -