Ekonomisti falsifikues/ Arrestohet 36 vjeçari që shpërndante pije alkoolike me faturë tatimore të falsifikuar, procedohet pronari i kompanisë

0
96

Një ekonomist 36 vjeçar me inicialet M.D është arrestuar pasi është kapur duke shpërndarë pije alkoolike pa faturë tatimore nëpër lokalet e Elbasanit. Përveç tij, është proceduar peanalisht edhe pronari i kompanisë shtetasi M.G ku po transportoheshin pijet alkoolike.

Njoftmi i Plotë

Nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan u arrestua në flagrancë për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”, shtetasi: M. D., 36 vjeç, banues në Elbasan (ekonomist në një firmë), pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë, në unazën e qytetit të Elbasanit, duke transportuar një sasi pijesh alkoolike me faturë tatimore të dyshuar të falsifikuar.Gjithashtu u procedua penalisht në gjendje të lirë për veprën penale “Fshehja e të ardhurave”, shtetasi M. G., pronari i subjektit ku po transportoheshin pijet alkoolike.