- Advertisement -

TAG

falimentim

Muzikantët po falimentojnë, por këta as i dëgjojnë, as i përfillin

Nga Elton Deda Tashmë, ne muzikantët në Shqipëri e Kosovë po hyjmë në muajin e tetë pa punuar. Një pjesë dërrmuese e jona, të ardhurat kryesore...

PD akuza qeverisë: Turizmi në pikë të hallit, po shkon drejt falimentimit për shkak të pandemisë

Eksperti i Ekonomisë në PD, Dorjan Teliti, ka akzuar qeverinë duke thënë se ka lënë pa mbështeje ekonomike turizmin. Me anë të një postimi në...

Pas 20 vitesh merr fund falimenti ligjor i kompanisë piramidale “Sudja”

Kanë kaluar më shumë se 20 vite që kur firmat piramidale falimentuan realisht, por në fakt ato kanë kaluar një kalvar të gjatë dhe...

Gulf mashtroi shqiptarët, Gjiknuri: S’është hera e parë që ndodh

Qeveria shqiptare ka reaguar për herë të parë për mbylljen e aktivitetit të kompanisë Gulf. Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri tha se nuk është rasti...

SOS, birra shqiptare, në kufijtë e mbijetesës

Prodhuesit e birrës kanë ndezur alarmin se industria, që ka investuar 80 milionë euro, është në kufijtë e mbijetesës për shkak të shitjes nën...

Nis falimentimi i call center-ave, brenda vetëm 3 ditëve u mbyllën tre kompani

Mbijetesa e Call Center-ave në Shqipëri po bëhet më e vështirë, sidomos për ato që ende mbeten të pakonsoliduara në treg apo që kanë...

Latest news

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...

Tërmet i fuqishëm në Turqi, konfirmohen 4 viktima dhe 120 të plagosur

Turqia u goditet mesditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, me magnitudë 7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në ishullin Samos të...
- Advertisement -