- Advertisement -

TAG

Eugena Tomini

Paralajmëron Tomini: Nëse përshkallëzohet situata, hapim spitalet rajonale

Ministria e Shëndetësisë ka prezantuar sot planin për menaxhimin e pandemisë, 2021-2022. Zv.ministrja, Eugena Tomini ndër të tjera bëri me dije se në rast...

Kush do ta bëjë vaksinën ruse? “Policia” dhe “Gazetarët” të ndarë: Përgjegjësinë e ka qeveria

Nga Dylber Balla Sot në Shqipëri mbërritën 10 mijë vaksina ruse “Sputnik V”, dhuratë nga Princi i Kurorës së Emirateve të Bashkuara, Muhammed Bin Zayed. Pas hezitimeve...

Specialistja e ISHP: Mos hezitoni spitalet, gripi akoma jo i konfirmuar në vend

Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini ka folur për situatën nga COVID-19 në vend teksa tha se jemi në një rrisk të shtuar. Sa i përket...

E reja shtatzënë humb jetën nga COVID-19, Tomini: Ka repart për nënat e fëmijët

Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini u ndal tek ngjarja e rëndë e raportuar për ndarjen nga jeta...

Infektivi dhe Sanatoriumi në kapacitete maksimale/ 151 raste të reja dhe 3 të vdekur në 24 orë

151 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, 3 pacientë e kanë humbur...

Qeveria e dorëzuar ndaj COVID-19: Vetëm sot 6 të vdekur

Në 24 orët e fundit 6 pacientë kanë humbur jetën; një 64, 65 dhe 69 vjeçar nga Durrësi, një 72 vjeçar nga Kruja, dhe...

Shqiptarët përpara seleksionimit natyral: 6 viktima brenda 24 orësh

Sërish humbje jetësh nga COVID-19. Në 24 orët e fondit janë shënuar 6 të vdekur dhe 139 persona të tjerë të infektuar. Deklarata e dr....

Edi Rama vazhdon ta humbi “luftën” me koronavirusin çdo ditë. Sërish tre të vdekur dhe dhjetra të infektuar

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë edhe 3 pacientë me koronavirus, ndërsa kanë rezultuar pozitivë 68 persona. Ministria...

Nuk është një fund i tmerrshëm, por tmerr pa fund/ 4 të vdekur dhe 119 të infektuar

Është e qartë që qeveria e ka situatën e koronavirusit jashtë kontrollit. Sipas të dhënave zyrtare 4 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e...

Pritet përkeqësim i situatës së COVID-19, Tomini: Kemi shumë pacientë me moshë të re në spitale

Situata në shërbimin Infektiv në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” në Tiranë paraqitet serioze. Më shumë se 130 ditë mjekë e infermierë po trajtojnë pacientë më...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -