- Advertisement -

TAG

epidemi

Shefi i Urgjencës publikon fotot rrëqethëse: Po sikur Covid t’ju linte shenja në trup, a do të ndërgjegjësoheshit? (foto)

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj, ka postuar në rrjetn e tij social facebook, disa foto rrëqethëse me qëllim ndërgjegjësimin e njerëzve për respektimin...

Koronavirusi/ Ambasada gjermane mbyll zyrën e rëndësishme. Ja çfarë ndodh me qytetarët

Ambasada gjermane në Tiranë ka mbyllur Zyrën e Vizave dhe Pashaportave, për shkak të epidemisë së koronavirusit. Ky lajm bëhet me dije në një njotim...

Këshilla për të moshuarit në kohën e COVID

Nga Erion Dasho Që në fillimet e epidemisë së COVID, sugjerimi im ka qenë se popullata nuk duhet trajtuar sipas parimit "një masë u shkon...

A po na bën mirë apo keq karantina në zgjidhjen e kësaj situate të vështirë?

Në fund të janarit, qeveria kineze iu përgjigj shpërthimit të koronavirusit dhe një nga procedurat më të vjetra mjekësore në botë: karantina. Të njëjtën...

Mjeku Koduzi: Duhet të bëhen me shumë teste, kemi rritje të personave të infektuar

Mjeku Gazment Koduzi gjatë një interviste të dhënë ka folur në lidhje me masat e ndërmarra nga qeveria për parandalimin e COVID-19, si dhe...

Parashikimi i mjekut: Shifrat janë më të larta se ato që janë deklaruar, piku i emidemisë do të jetë në maj

Mjeku Petrit Vargu në një intervistë dhënë duke folur në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, deklaroi se numri i të...

Ekspertët: Presim për pikun e epidemisë, në fund të prillit nis rënia

Në Itali po presin për pikun e epidemisë së koronavirusit, fazën më të keqe të infeksionit. Virologu Fabrizio Pregliasco tha për Corriere della Sera se...

Gjendjen e epidemisë nuk e tregon numri i vdekjeve, por…

Nga Artan Fuga Pa panik! Sapo e tha një menaxher shumë i lartë i një vendi të madh europian që unë i besoj fort: Gjendjen e...

Thirrja e mjekut italian në Bergamo: Është e dhimbshme të shohësh miqtë e tu të bien

Mjeku italian Giuseppe Remuzzi, drejtor i Institutit të Kërkimeve Farmakologjike “Mario Negri”, u shpreh se është një dhimbje e madhe të shohësh miqtë e...

Koronavirusi në Kinë gati të shpallë fitore/ Mbyllen 14 spitale të përkohshme

Presidenti kinez Xi Jinping ka vizituar sot ‘qytetin zero’ Vuhan për herë të parë që prej lindjes së koronavirusit vrasës në janar, në një...

Latest news

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...

Komuniteti i gazetarëve solidaritet me zëdhënësin e Metës: Tedi Blushi gazetar e qytetar model, stop sulmeve ndaj tij

Komuniteti i gazetarëve është solidarizuar me zëdhënësin e Presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi, ndaj deklaratave të Këshilltarit për Mediat në Kryeministri, Endri Fuga. Përmes një...

Takimi drithërues i Endri Dumanit me nënën e tij, për herë të parë pas 7 vitesh (film)

Momente drithëruese, janë ato të takimit të Endri Dumanit me nënën dhe dajen e tij, për herë të parë pas 7 vitesh. Endri shihet...
- Advertisement -