Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thirrja e mjekut italian në Bergamo: Është e dhimbshme të shohësh miqtë e tu të bien

Nga Klodiana 0

Mjeku italian Giuseppe Remuzzi, drejtor i Institutit të Kërkimeve Farmakologjike “Mario Negri”, u shpreh se është një dhimbje e madhe të shohësh miqtë e tu të bien. Ai ndodhet në Bergamo, epiqendra e epidemisë së koronavirus që po teston ashpër Italinë dhe pjesën më të madhe të botës.

“Në mesin e shumë koronaviruseve me të cilët përballemi, kjo ka ndryshuar shpejt. Ne luftojmë të gjejmë një përgjigje imune, ne luftojmë për të kuruar”, tha Remuzzi, i cili ditët e fundit ka humbur kolegë, miq dhe nuk mund të gjejë paqe.

“Gjithashtu maja e infeksioneve është ende larg dhe virusi është i fortë, shumë i fortë. “Ky virus është i ndryshëm, ky vret” shpjegoi ai për Tgcom24.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej