- Advertisement -

TAG

enver hoxha

Dënohet me 10 vjet burg nipi i Enver Hoxhës

Është dënuar me 10 vjet heqje lirie Ermal Hoxha, nipi i diktatorit Enver Hoxha. Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot dënimet të arrestuarit...

Pabesia e Enver Hoxhës/ Si e shiti çetën “Çamëria” tek grekët me ndërmjetësimin e serbëve

Marrëveshja me grekët/ Enver Hoxha: “Çamëria e jashtme” mund të kthehet në thikë të rrezikshme për marrëdhëniet mes dy popujve miq grekë e shqiptarë. E...

Doda: Ç’po bëjmë me të kaluarën?! Kemi akoma hero të popullit Enver Hoxhën

Mesila Doda merr pjesë në takimin me temë "Nuk ma vrisni dot fjalën" ku u përkujtuan gazetaret dhe intelektualet shqiptare të viteve `30-`40 Ligjvënësja e...

I përndjekuri: Jo vetëm Nishanin, kam parë edhe Ridvan Boden me foton e Enverit

Ish-i përndjekuri politik, Lekë Frroku thotë në një intervistë me poetin Agron Tufa se ai ka parë edhe deputetin demokrat, Ridvan Bode me fotografinë...

Nga Ahmet Zogu dhe Enver Hoxha tek Rama, Berisha, Meta e Basha, si iu ka kënduar populli udhëheqësve

"Anembanë gjëmon këmbana, Edi Rama! Edi Rama! Me punë e kthesa të forta sup më sup na pret Europa. Vendosi me shpresë dhe bindje, për rilindje për rilindje".... “Jam...

Harta e turizmit vrastar në mes të Tironës

Marrë nga faqja e fcb e Erion Dasho Me inagurimin e Qendrës Toptani shtohen mundësitë për turizëm të tipit të ri, turizëm Makbethian. Përfytyroni: Autobuzi me...

Arroganca e përligjur e Ilir Hoxhës, birit të diktatorit Enver Hoxha

Përballja me mbesën e Jonuz Kacelit, i pushkatuar nga Enver Hoxha dhe e vërteta e hidhur e thënë nga goja e këlyshit të diktatorit:...

“Varri i hapur” i krimeve të komunizmit, historia në New York Times

Nga Matthew Brunwasser Tiranë, Shqipëri- Kur Kler. Shtejfen Kurti, një prift katolik 73 vjeçar, u ekzekutua në vitin 1971 për kryerjen e një pagëzimi, autoritetet...

Kadare: Tregova për Shqipërinë, nuk glorifikova Enver Hoxhën (film)

Intervistoi: Mentor Nazarko Intervista e Ismail Kadaresë, shkrimtarit më të madh të gjallë të botës shqiptare dhe njeri ndër më të mëdhenjtë e kohës që...

20 shkurti i protestave/ Doda: Enver Hoxha ende hero i popullit

Deputetja e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e “Tonight Ilva Tare” ka rrëfyer pas 26 vitesh momentet e grevës së studentëve që çoi...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -