- Advertisement -

TAG

Enton Abilekaj

Një telendar me pushtet për mandatin e tretë

Nga Enton Abilekaj  Pas dy mandatesh Kryeministër dhe 3 mandatesh si kryetar bashkie, pas 2 mandatesh varfërimi dhe 3 mandatesh betonizimi, Edi Rama nuk është...

E Ardhmja Është Vajzë/ Mihrije Braha drithëruese, kur kujton vuajtjet e luftës… kështu nuk e keni parë kurrë…duke çarë dru! (film)

Emisioni “E Ardhmja Është Vajzë” nisi rrugëtimin mbrëmjen e djeshme në ABC. Ky është i vetmi program shqiptar, i cili i kushtohet grave, por...

Për Arben Bajon dhe ata që flasin pas vdekjes

Nga Enton Abilekaj Ishte ndër skulptorët më të mirë, jo ndër 122 deputetët që votojnë sipas urdhrit, jo ndër 200 biznesmenët më të mëdhenj, po...

Edi Rama humb toruan/ Shan mbarë e prapë gazetarin (film)

Nuk e ka patur të thjeshtë kryeministri Edi Rama përballjen me dy gazetarët Enton Abilekaj dhe Andi Bushati në emisionin “Open” të Eni Vasilit...

Miku i oligarkëve dhe armiku i biznesit që po falimenton ekonominë

Nga Enton Abilekaj Prej disa ditësh Kryeministri po del për të prezantuar një paketë ekonomike që ngulmon ta quajë të majtë. Ndërsa mbyllja e botës...

Platforma e Edi Ramës – diktaturë e krimit dhe varfërisë

Nëse kjo ofertë do të sjellë 800 mijë vota në 21 janar, ata do të jenë 800 mijë banorët e fundit në pronën private...

Katër gënjeshtrat e turpshme që Edi Rama iu tha sot shqiptarëve

Nga Enton Abilekaj Me kredon morale të një "katoliku" me prindër të krishterë që është Kryeministër i një Shteti laik dhe lexon Kuranin në Parlament,...

Gazetarët për “Euronews Albania”: Ja pse jemi kundër “Paketës Antishpifje”

Ditën e sotme u zhvillua protesta e paralajmëruar nga gazetarët, kundër paketës "Antishpifje", përpara parlamentit të Shqipërisë. Në protestë ishin të pranishëm gazetarë të shumtë...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -