- Advertisement -

TAG

Emigracioni

Emmanuel Macron sugjeron përjashtimin e disa vende nga Shengeni

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka deklaruar këtë të enjten se Shengeni duhet të rishikojë dhe një herë numrin e vendeve, pasi sipas tij disa vende duhen...

Kriza e emigracionit që prek Europën ka shkundur shtete disa herë më të fortë

Nga Andi Mustafaj Edi Rama sot të gjithë mediat franceze (të majta e të djathta, të shkruara dhe vizive) kanë folur për bisedime që po...

Dy lajme shqip, Paris – Tiranë dhe një i tretë

Nga Lorenc Vangjeli Ku ka dy, ka dhe tre. Dy lajme për Shqipërinë erdhën nga Franca në këtë fillim viti. I pari i mirë, i...

FMN: Emigracioni po rrënon fuqinë punëtore të Ballkanit

“Efektet në zhvillimin ekonomik të këtyre vendeve do të jenë negative”   Vendet e Ballkanit Perëndimor po përballen me rënie të madhe të popullsisë në moshë...

Autogenocidi që po na shpërbën

Nga Luljeta Progni Më shumë se një e treta e shqiptarëve sot jetojnë dhe punojnë jashtë Shqipërisë, ndërkohë që numri i shqiptarëve të aftë për...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -