- Advertisement -

TAG

ekip

Cikalleshi ndryshon ekip, firmos kontratën e re 2-vjeçare

Sokol Cikalleshi ndryshon ekip, por mbetet në Turqi, aty ku është stacionuar prej disa vitesh. Sulmuesi kavajas, ka firmosur sot për Konyaspor, skuadër e...

Ronaldo më i vendosur se kurrë: Jam gati që me shokët e ekipit juventin të pushtojmë Italinë, Europën dhe botën

Kristiano Ronaldo është rikthyer në stërvitje me shokët e ekipit juventin për t’u përgatitur për sezonin e ri që pritet të nis së shpejti....

Largohet zyrtarisht nga ekipi i Dinamos, Erald Kolgega vazhdon karrierën e tij në Gjermani

Erald Kolgega nuk do të jetë pjesë e ekipit të futbollit Dinamo në sezonin e ri. Lajmin e bën të ditur klubi i Dinamos me...

Konte, Çelsi i ri duke shkatërruar Juven

Çelsi i Antonio Kontes ka filluar të marrë formë dhe sipas “Daily and Suanday Express”, në Londër janë të gatshëm të bëjnë çmenduri për...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -