- Advertisement -

TAG

edi rama

 Blushi: Rama t’i kërkojë ndjesë shqiptarëve për kriminelët në Parlament

“Mbetet një nga parlamentet më të damkosur në 25 vjet, ku shumë njerëz nuk duhet të ishin aty, që gjykata i konstaton me konflikt...

Mesila Doda: PD-PS bashkë për ligjin e xhelatëve

Deklarata e plotë e deputetes Mesila Doda pas gjetjes si antikushtetues nga Komisioni i Sigurisë te projekt-ligjit për heqjen e medaljeve të ish-eksponentëve të...

Armando Prenga mërziti vetëm Edi Ramën

Nga Enkel Demi Nëse opozita ka një çështje të drejtë në dorë që do ta shpalosë nga e enjtja e tutje është dekriminalizimi. Deputetët e...

Njërin sy nga Parku, tjetrin nga Tirana

Nga Skënder Minxhozi Parku i Tiranës ka qenë një fole e vjetër grenzash, qëkurse u kuptua që aty mund të bëhet para e madhe me...

Nuk jam në qeveri, se një Ramë i mjafton kabinetit

Luan Rama në “Shih programin” Vijon të mbahet kodi i heshtjes në lidhje me ndryshimet e fundit në qeveri nga ana e LSI-së. Sekretari i...

Rama: Kemi ende punë për përmirësimin e klimës së biznesit

  Kryeministri merr pjesë në Samitin e Investimeve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim Kryeministri Edi Rama deklaroi në samitin e...

Përparim Spahiu: Përse rrëfeheni pas zullumit?

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu duket se është i befasuar nga ngjarja e djeshme në Kodrat e Liqenit. Ai nuk e kapërdirë sulmin ndaj policisë,...

Ka thënë i moçmi… Taulant Balla

  27.al i rezervon një hapësirë kryesore një rubrikë intersante, e cila quhet “Ka thënë i moçmi”. Në këtë rubrikë pasqyrohen thënie të mençura nga...

Me nonë e motër

Nga Enkel Demi Në Kuvendin e Shqipërisë të enjten ka patur një përplasje të fortë mes ish-kryeministrit Berisha dhe ministrit Arben Ahmetaj. Çështja ishte pikërisht...

Meta kundër Ramës për ndryshimet në qeveri

"Lidhur me dekretet për dy emërimet në qeveri, ne kemi nevojë për klimë bashkëpunuese në respekt të Kushtetutës" “Jo gjithmonë jam në pajtueshmëri të plotë...

Latest news

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...
- Advertisement -