- Advertisement -

TAG

drekë

Rama mbeti derë më derë. Jep përshtypjet për drekën në shtëpinë e Micotaqisit

“Shije e shkëlqyer e mikpritjes”. Kështu e cilëson Edi Rama pritjen në drekën që organizoi homologu i tij grek Mitsotakis në shtëpinë e tij...

Gjeopolitika e paçes/ Baton Haxhiu dhe Gent Cakaj në Stamboll, drekë në restorantin luksoz (film)

Nusreti është shefi i mirënjohur i kuzhinës që e hedh kripën mbi mish me atë veprimin magjik sikur me qenë pehlivan. Kjo është arsyeja...

Një drekë 15 minutëshe (po pate dhe 10 minuta kohë, bën dhe ëmbëlsirë)

Nga Iva Tiço Mund të ndodhë të ftosh dikë për drekë, pa patur një plan të tillë. Për mua ushqimi i porositur nuk është kurrë...

I madhi Lalo, je i lutur që mos t’i marrësh as Zotit leje, nëse do të shkosh e të bësh drekën

Nga Elton Deda Zakonisht e takoja me humor të mirë. Shpesh më merrte në telefon dhe më thonte “ mos e lër krijimtarinë pas dore”....

“Ky ishte fjalimi im. Tani ika se do bëj drekën”

Aleksandër Lalo, veçse do të mbetet i pashlyeshëm në kujtesën artistike të Shqipërisë, nuk do të harrohet nga njerëzit për shpirtin e tij antikonformist...

Dreka e parë pa motrën

Nga Izet Sarajliç E tmerrshme është dreka e parë pa motrën të cilën e ke dashur, e cila të ka dashur, te e cila ke banuar për shkak...

Basha drekë me ambasadorin Lu në Bllok

Pasi la senacën Parlamentare për disa minuta, Kryetari i PD, Lulzim Basha ka drekuar me ambasadorin e SHBA në Shqipëri, Donald Lu në një...

Rama drekë në Stamboll me presidentit turk, Erdogan

  Kryeministri Edi Rama ka postuar një status në rrjetin social të Facebook ku njofton se ndodhet në nje drekë në Stamboll me presidentin e...

Latest news

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...
- Advertisement -