- Advertisement -

TAG

drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve

Safet Bajri kallëzim penal ndaj Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve

Safet Bajri, aktualisht i dënuar për llogari të Belgjikës është duke vuajtur dënimin në IEVP Fier, ka ushtruar kallëzim penal ndaj Drejtorit të Përgjithshëm...

Si u infektuan me koronavirus 21 të burgosur tek 313-ta dhe 302-shi

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili ka raportuar ditën e djeshme në “Komisionin e Sigurisë” për masat e marra nga “Institucionet e Vuajtjes...

Policia e burgjeve nxjerr Dritan Dajtin për “shëtitje” në ish-Bllok (film)

Riarrestimi i Dritan Dajtit, pas arratisjes spektakolare nga Gjykata e Tiranës, i kushtoi Shqipërisë jetën e katër oficerëve të Policisë së Shtetit, por pavarësisht...

Kërcënohet me jetë Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Prokuroria nis hetimet

Kërcënohet me jetë nëpërmjet mesazheve në celular Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili. Prokuroria ka nisur menjëherë hetimet për të zbuluar autorët dhe rrethanat. Kujtojmë që...

Maliqi: Kush është drejtori që nuk pyet as për ministren

Deputeti Lefter Maliqi ka paraqitur një tablo të errët për situatën në burgjet shqiptare dhe elitën drejtuese të tyre të cilët i lidh me...

Latest news

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...

Një roman që të ndjek pas edhe kur e ke mbaruar së lexuari

Nga Miranda Haxhia Kohët e fundit, leximet e librave i kam kryer në udhëtimet e shpeshta Tiranë-Berat e anasjelltas. Ashtu filloi edhe libri “Flama” me...

Drejtshkrimi i gegnishtes ose gegnishtja e standardizueme

Sapo doli nga shtypi libri me rregullat e drejtshkrimit të gjuhës shqipe në gegnisht, botim cilësor i Fondacionit ALSAR. Është hera e parë që botohet...
- Advertisement -