- Advertisement -

TAG

dokument

Dokumentet i nxjerrin ”të kulluar” Lleshajn dhe Ndrecajn, zbulohet lëvizja e SPAK, po përpiqen të bindin zyrtarët e arrestuar që…

SPAK vijon hetimet për tenderin abuziv për uniformat e Policisë së Shtetit. Sipas burimeve mësohet se Prokuroria e Posaçme po përpiqet të kthejë të...

Hebrenjtë, dokumentet që vërtetojnë shpëtimin (film)

Shumëkush ka dëgjuar, ka marrë informacion, apo e ka të qartë faktin se populli dhe autoritetet shtetërore shqiptare i mbrojtën dhe shpëtuan hebrenjtë nga...

Zgjedhjet e 2021 po afrojnë, mijëra qytetarëve iu ka skaduar karta e ID

Kur na ndajnë vetëm katër muaj nga zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit 2021, janë mijëra qytetarë që ende nuk ka rinovuar kartën...

“Fatmir Haklaj betohej se do të vriste 18 persona, përfshi dhe Azem Hajdarin”, Zylfie Haklaj reagon për dokumentin e SHIK: Ja e vërteta!

Pas qarkullimit në media të lajmit për zbulimin e një dokumenti të SHIK, sipas të cilit Fatmir Haklaj betohej se do të vriste 18...

Zbulohet raporti sekret me shënimin e Enver Hoxhës: Si ua morëm pasuritë që kishin jashtë 10 shqiptarët më të pasur (dokument)

Publikohet një dokument i panjohur i nxjerrë nga fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së i cili është shkëputur nga një dosje voluminoze që i...

“Të zbatohet Kushtetuta”, KiE publikon dokumentet për shtetet anëtare: Kujdes me ligjet dhe ndëshkimet e qytetarëve (dokument)

Këshilli i Europës u është drejtuar gjithë qeverive për gjithë vendet anëtare, ku bën pjesë dhe Shqipëria duke publikuar një dokument detyrues ku rekomandon...

Viti 1942, kur sirianët mirëprisnin me mijëra refugjatë grekë… (dokument)

Një ndër vendet më të kritikuara për trajtimin e refugjatëve është shteti i Greqisë. Pothuajse çdo ditë lajmet për incidente dhe keqtrajtime rrëmbejnë opinionin...

Kryeministri përgënjeshtron RAI3 me një dokument të dyshimtë

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter përgënjeshtroi investigimin e RAI3 për 12-fishimin e prodhimit të kanabisit në Shqipëri me anë të një...

U urdhërua të mos vazhdonte aktivitetin deri në riparimin e dëmeve, Rama lejon funksionimin në katër kate në QSUT

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka publikuar aktin e ekspertimit sipas të cilit godina 6 katëshe e QSUT-së...

Iu gjetën thasë me shkresa në makinë/ Prokurori Ndoja: Nuk i trembem askujt, nuk e kam shkelur ligjin

Pas atentatit në mbikalimin e Shkozetit në Durrës, prokurorit Arjan Ndoja i janë gjetur në makinë disa thasë me dokumente. Ndër këto dokumenta është gjetur...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -