- Advertisement -

TAG

djale

Lind djali i parë në fshatin ku për 10 vite lindën vetëm vajza

Një fshat në të cilin prej 10 vitesh lindnin vetëm foshnje të gjinisë femërore, më në fund ka qenë dëshmitar i lindjes së një...

Një vajzë dhe një djalë, dy foshnjet e para të 2020 (emri)

Dy prindër u bekuan me një fëmijë në sekondat e parë të vitit 2020. Eshtë një vajzë dhe ka lindur në maternitetin "Mbretëresha Geraldinë", në...

Aksidenti tragjik në Shkup, mes viktimave edhe djali i një deputeti

Në mesin e personave të cilët humbën jetën nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup - Tetovë ishte edhe djali i deputetit të LSDM-së, Blagojce...

Vajzat dhe djemtë janë të barabartë vetëm para komshiut, kur i pyet: “Ku po shkon?”

Nga Alma Nikolli Unë për vete nuk besoj në njerëz gjenetikisht të këqinj. Besoj se lindim tabela të pashkruara. Ama, besoj në rrethana. Besoj në...

Deputeti kosovar: Më vjen marre që jam djalë

Nga Frashër Krasniqi M’vjen marre që jam djalë, sa herë që i hapi portalet e lexoj këso lajme qysh gratë e vajzat ngacmohen, dhunohen e n’fund ua...

Burri e hodhi nga kati i dytë kur ishte shtatzanë, djali i shpëtoi jetën

Në rubrikën "Shqipëria pa filtra" emisioni "Boom" në Ora News prezantoi mbrëmjen e sotme historinë e Sine Koldashit, nënë e 5 fëmijëve nga mosha...

Po të kisha lindur djalë, do kisha dashuruar burrërisht një vajzë si unë

Nga Majlinda Bregasi Po të kisha lindur djalë Po të kisha lindur unë djalë Ashtu si lutej ime ëmë Do kisha qenë ndryshe. Më i fortë Më racional Më kursimtar Më autoritar Tamam burrë Po...

Vrasja e vajzave! Nënat e reja detyrohen të abortojnë, pasi fëmija duhet djalë

Djalë apo vajzë? Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit. Djali do të thotë fitore, vajza humbje. “E kam...

Rama: Më vjen keq për Rrahmanin, djalin e ka në burg dhe gruaja po i lufton me vdekjen

Kryeministri Edi Rama shprehu keqardhje ndaj deputetit socialist Rrahman Rraja.  Ai akuzoi sërish opozitën dhe median se po e përdorin për qëllime politike ngjarjen...

Veliaj donte që djalin ta quante Trim, “Po sikur të dojë të jetë poet?”

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka zbuluar detaje lidhur me djalin që shumë shpejt çifti i parë i Tiranës do të sjellë në...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -