- Advertisement -

TAG

Ditmir Bushati

Idrizi Bushatit: Që në Tiranë mos të kthehesh me emrin Dhimitër

Një ditë para vizitës së ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Athinë, Shpëtim Idrizi i jep disa porosi t’i ketë me vete para se...

Protestë e “kreshave” para Ministrisë së Jashtme

Aktivistët e Kreshnik Spahiut i mbyllin derën Ditmir Bushatit, e ndalin të hyjë në zyrë Aleanca Kuqezi protestoi sot para Ministrisë së Jashtme ndaj ministrit Ditmir...

Kabllogrami i Ambasadës amerikane: Si u shit deti dhe prapaskenat e marrëveshjes për varrezat greke

Në debat me kreun e PDIU-së Shpëtim Idrizi, ministri i jashtëm Ditmir Bushati, mohoi të kishte pasur presion nga pala greke për Shqipërinë por...

Ç’thotë partia bën populli, ç’do populli bën partia …

Një fjali e Ben Blushit: “Mes shqipërisë dhe partisë unë zgjedh Shqipërinë”, ka peshkuar deputetë e ministra të PS-së të cilët nxituan ta komentojnë...

Shqipëria-BE marrëveshje për informacionet e klasifikuara

Bushati: Një hap i rëndësishëm në kuadër të intensifikimit të bashkëpunimit Shqipëri- BE në fushën e sigurisë Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini...

Idrizi bojkoton tryezën e koalicionit qeveritar

Një ditë më parë, deputetët e PDIU-së nuk i votuan dy ministrat e rinj të qeverisë Rama Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi ka bojkotuar tryezën...

Që Ditmiri mos të shkojë për sallore

Nga Enkel Demi Ka disa ditë që 27.al raporton në lidhje me disa aktivitete që elementë ekstremistë në Athinë janë duke organizuar për Vorio Epirin....

Idrizi-Bushatit: Po e çoni çështjen çame në kalendat greke?!

Fjala e plotë mbajtur në Kuvendin e Shqipërisë Nga Shpëtim Idrizi Kur shkoja këtë verë për pushime në bregun e Jugut, para se të hyja në...

N’gëzime! Foto LSA / Malton Dibra

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ministri i Jashtëm i Austrisë, Sebastian Kurz dhe ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, gjatë...

Latest news

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Shqipëria merr medalje argjendi/ Të dytët në botë për marrje ryshfeti, por mandati i tretë është premtues për vendin e parë

Sipas një raporti të Bankës Botërore dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) Shqipëria ka arsye të krenohet, sepse ka bërë një përparim...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...
- Advertisement -