- Advertisement -

TAG

dinamo

Largohet zyrtarisht nga ekipi i Dinamos, Erald Kolgega vazhdon karrierën e tij në Gjermani

Erald Kolgega nuk do të jetë pjesë e ekipit të futbollit Dinamo në sezonin e ri. Lajmin e bën të ditur klubi i Dinamos me...

Futbolli në zi/ Shuhet legjenda Fatmir Frashëri (film)

Ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit shqiptar, Fatmir Frashëri. Pasditen e së premtes është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare...

Ish-trajneri i Dinamo Tiranës, që çoi Kroacinë në gjysmëfinale

Zlatko Daliç, trajneri që po realizon ëndrrën e kroatëve në vitin 2008-2009 ka drejtuar Dinamo Tirana. Ai në atë kohë ishte në fillim të karrierës. Kishte...

Ndërron jetë ish-legjenda e Dinamos, Ilir Luarasi

Ndërron jetë në mënyrë të papritur ish-legjenda e portës së Dinamos, Ilir Luarasi. Ish-portieri dinamovit është gjetur i pajetë në shtëpinë e tij në Francë....

Rrahmani: Skënderbeun do ta mbysim në gola, dështim i madh po s’kaluam

Amir Rrahmani është lojtari i vetëm shqiptar që luan për Dinamon e Zagrebit. Mbrojtë- si, që ka qenë pjesë e Kombëtares kuqezi dhe tashmë...

Elbasan/ Sekuestrohen arsenal armësh dhe municione luftarake, arrestohet 62 vjeçari

Në kuadër të operacionit “Dinamo”, policia e Elbasanit ka sekuestruar një arsenal armësh luftarake si dhe ka arrestuar një 62 vjeçar, të dyshuar si...

Legjendat që mund të shkrihen nga borxhet

A e mbani mend Flamurtarin, kur luante me Barcelonën dhe eleminonte Partizanin e Beogradit? Skuadra e tanishme, që quhet po Flamurtari, nuk ka asnjë...

Sipari i turpit…

Nga Saimir Demi Kampionati i Kategorisë së Parë ka përfunduar, duke dhënë verdikte shumë të rëndësishme, siç janë emrat e dy skuadrave që vitin e...

Roza Haxhiu, legjenda që e la jetën në fushën e blertë

Nga Lajme Sportive Abdurrahman Roza Haxhiu ose Roza Haxhiu, siç njihet nga të gjithë, lindi në qytetin e Lushnjës në lagjen "Kongresi i Lushnjës" më...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -