- Advertisement -

TAG

diktature

Popullin e thyejnë në mes me gjoba/ Deputetët e Rilindjes miting në Çorovodë për të dekoruar Spartak Brahon

Rilindasit janë mbledhur tufa-tufa brenda Bashkisë së Çorovodës për të dekoruar Spartak Brahon. Fotoja është bërë sot në Çorovodë nga Rigert Kapllani, ku e gjithë...

Shkrimtari Agron Tufa: Kjo diktaturë duhet rrëzuar me forcë, nuk bie dot me votë

Shkrimtari i mirënjohur, Agron Tufa, i cili gjendet në ekzil ka reaguar shumë ashpër në lidhje me arrestimin e aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen...

Ylli komunist në gjoks dhe fshehja e tradhëtisë kombëtare

Nga Dritan Kaba Kësaj radhe vendosi në gjoks flamurin e komunizmit! As më shumë as më pak një karshillëk ndaj viktimave të komunizmit! Tallje për...

SPAK? What the fuck!

Nga Enkel Demi Duhej që SPAK-u të dilte në pah. Zgjedhjet e reja po afrojnë. Qeveria duhet të bëjë ndryshime në Kushtetutë që montojnë diktaturën,...

I linduri në diktaturë ndahet me gardh me lirinë

Foto marrë nga faqja e Gert Izetit.

Shuhet në moshën 84 vjeçare Maks Velo

Ka vdekur në moshën 84-vjeçare arkitekti dhe piktori i njohur Maks Velo. Ky i fundit ishte i shtruar prej disa ditësh në QSUT pasi...

Soros diktaturë në Shqipëri! Nis protesta e komunitetit shqiptar para Shtëpisë së Bardhë (live)

Ka nisur  para Shtëpisë së Bardhë në Washington DC, protesta e komunitetit shqiptar në SHBA e njoftuar kundër diktaturës shqiptare të financuar nga fondacioni...

Vendimi për burgosjen e policëve bashkiakë/ Voltana Ademi e revoltuar: Kjo është diktaturë!

Pas vendimit të Gjykatës së Shkodrës ndaj 5 të ndaluarve gjatë përplasjes me policinë e rendit përpara KZAZ-së ka reaguar e revoltuar edhe kryebashkiakja...

Thirrje para protestës/ Vokshi: Shqipëria po rrëshqet në diktaturë, bashkë do ndalojmë Edi Ramën

Pak orë para protestës ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi u bën thirrje të gjitha grave të bashkohen në protestë kundër kryeministrit Edi Rama. Në...

Paloka: Rama e Lleshaj nuk do e kenë të lehtë përballjen qytetare

Nënkryetari demokrat Edi Paloka u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin në dorë fatin e tyre pasi në të kundërt vendi do kthehet...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -